Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti našli u Mareka na Hájiku väčšie množstvo pervitínu, za drogy už bol v minulosti odsúdený

28 marec 2017 - 10:17

Jánošíkové Diery sú opätovne sprechodnené, pri prechode niektorými úsekmi však zvýšte opatrnosť

Foto: Jánošíkové Diery sú opätovne sprechodnené, pri prechode niektorými úsekmi však zvýšte opatrnosť
Galéria: 10 fotiek
Foto: OZ DIERY
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Po tom, ako museli pred necelým mesiacom uzavrieť populárnu turistickú trasu Jánošíkove Diery pre spadnuté ľadopády, sa ich podarilo spriechodniť. Vďaka otepleniu už navyše nehrozí ďalší pád ľadopádov, takže návštevníci si môžu vychutnávať krásu Jánošíkových Dier naplno. Počas minulého leta ich navštívilo viac ako stotisíc turistov.


„Pe veľké množstvo dotazov, ktoré denne dostávame Vám chceme oznámiť, že Jánošíkove Diery sú opäť spriechodnené a padanie ľadopádov už nehrozí, keďže tie sa už roztopili,“ uvádzajú zástupcovia občianskeho združenia DIERY na svojej stránke. Dobrovoľníci spriechodnili vyhľadávaný turistický úsek tak, aby bol pripravený na hlavnú turistickú sezónu.

Napriek tomu však upozorňujú na miesta, na ktorých treba zvýšiť opatrnosť pri prechádzaní. „Postihnuté miesto môžete vidieť i na fotkách a pri prechádzaní týmto úsekom treba byť veľmi opatrný. I tento úsek by mal byť do Veľkej noci opäť v pôvodnom stave, takže sa tešíme na Vás. Zároveň by sme chceli poďakovať všetkým za doterajšiu podporu i tým, ktorí tak učinia pri svojej najbližšej návšteve,“ spresnilo OZ DIERY.

Projekt Občianskeho združenia Diery, ktorý má za úlohu obnovu, zveľadenie a dlhodobú údržbu technicky náročných turistických chodníkov v Jánošíkových Dierach, pomocou dobrovoľných príspevkov a sponzorov, môžete podporiť aj na tomto odkaze - http://www.hotel-diery.sk/obcianske-zdruzenie-diery/

Zdroj: OZ DIERY


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
06:43
Strečno
Kolóna
06:41
Cesta I/64
Uzavretá cesta
06:37
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
05:45
Oškerda
Prekážka na ceste
05:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia