Berte čelovky a baterky! Cez víkend sa môžete prejsť Sklabinským hradom pri svite mesiaca


Foto: Berte čelovky a baterky! Cez víkend sa môžete prejsť Sklabinským hradom pri svite mesiaca Foto: Facebook/Hrad Sklabiňa

K slovenským zámkom, hradom či ďalším historickým budovám nepochybne patrí tajomná atmosféra, ktorú vycíti každý návštevník našich pamiatok. Ak aj vás dokáže uchvátiť, máme pre vás skvelý tip na najbližší víkend.

Už budúcu sobotu 20. apríla sa na jednom z najväčších hradov Žilinského kraja – Sklabinskom hrade – uskutoční prvá tohtoročná nočná prehliadka. Záštitu nad podujatím drží Občianske združenie Donjon, ktoré sa už dlhé roky usiluje o jeho obnovu. 

Na prehliadke sa z bližšia pozriete na dávnu históriu hradu a najmä na to, kto bol barón Alojz Medňanský a ako sa jeho osoba spája s touto historickou pamiatkou. Nočná prehliadka začne o 19. hodine, teda v čase, kedy slnko postupne zachádza za obzor. Preto je potrebné, aby si každý účastník priniesol vlastné osvetlenie.

Vstupné na prehliadku je vo výške 5 eur. Organizátori zároveň spresňujú, že v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie ruší. Aktuálne informácie nájdete na Facebooku po kliknutí SEM.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu