FOTO: Dom rodiny z Dolnej Tižiny je po požiari neobývateľný. Pomôcť jej môžete dvomi spôsobmi


FOTO: Dom rodiny z Dolnej Tižiny je po požiari neobývateľný. Pomôcť jej môžete dvomi spôsobmi
Galéria: 32 fotiek
Foto: www.obecdolnatizina.sk

V piatok 19. apríla 2024 krátko po polnoci došlo v obci Dolná Tižina k ničivému požiaru rodinného domu. Ten zhorel od kotolne až po strechu, pričom škody sa vyšplhali až na 230-tisíc eur. Samotný požiar, ako aj voda použitá na hasenie, spôsobili neobývateľnosť a zničenie nehnuteľnosti i vybavenia a osobných vecí celej rodiny.

Vznikla tak značná škoda, ktorú rodina nedokáže nahradiť sama a nemôže sa spoliehať na pomoc žiadnych inštitúcií. Zriadila preto transparentný účet, vďaka ktorému jej môžete pomôcť v tejto ťažkej životnej situácii. Informuje o tom obec Dolná Tižina. Rodina Mihalčatinová a obec vyjadrujú úprimné poďakovanie zasahujúcim zložkám HaZZ Žilina, HaZZ Terchová, Záchrannej brigáde HaZZ Žilina, DHZO Varín, DHZO Krasňany a DHZO Dolná Tižina. Ďakujeme aj všetkým občanom a pomocníkom, ktorí pomáhajú pri odstraňovaní následkov požiaru,“ dodáva samospráva na webe. 

Rodinu môžete v neľahkej situácii podporiť materálom na opravu rodinného domu, alebo akoukoľvek finančnou čiastkou na číslo účtu SK8875000000004034256301. Účet nesie názov PODPORA R. MIHALČATINOVEJ PO POŽIARI (v ČSOB skrátene ako PODPORA R. MIHALČATI)

Transparentný účet nájdete na tomto odkaze. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu