Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

12 júl 2022 - 12:29
Tamara Antolová

Tvorivá dielňa pre deti sa uskutoční v Rosenfeldovom paláci, vydáte sa po stopách Salvadora Dalího

Salvador Dalí bol španielsky maliar, fotograf, sochár. Najznámejší predstaviteľ surrealizmu, ktorý bol zacielený na odkrývanie podvedomia a zameraný na snovú predstavivosť, ktorá spochybnila vnímanie skutočnosti. Vo svojich kompozíciách Dalí spájal rôznorodé, navzájom nijak nesúvisiace predmety, ktorých absurdná súvislosť mala šokovať. Svojimi experimentami a excentrickosťou sa stal jedným z najpopulárnejších umelcov 20. storočia.

Objavujte umenie zábavnou formou spolu s nami. Vydáme sa po stopách Salvadora Dalího. Projekt Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2, nadväzuje na úspešný prvý ročník a opäť sa viaže k vizuálnemu umeniu konca 19. a začiatku 20. storočia. K obdobiu, v ktorom žila rodina Rosenfeldovcov, odrážajúcom sa v architektúre paláca, ktorý dali postaviť.

Zámerom projektu je cez tvorivé edukačné aktivity pokračovať v predstavovaní osobností zo sveta umenia, žijúce a tvoriace súbežne s Rosenfeldovcami, verejnosti. Cieľom projektu je zrealizovanie prednášok, workshopov pre dospelých, seniorov a tvorivých dielní pre deti počas mesiaca júl. Pokúsime sa opäť nazrieť za oponu tvorivého procesu umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia.

Podujatie je súčasťou festivalu Ignácove dni. Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, 0905 526 289). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu. Vstup zdarma. Tešíme sa na Vás!

Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o. z.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 20.07.2022 - 14:00Dopravný servis
Koňhora
Práca na ceste
02:09
Strečno
Zver pri ceste
00:00
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:58
Hričovská
Zver pri ceste
22:55
Oškerda
Prekážka na ceste
21:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina