Dnes najčítanejšie
Poslanec za Solinky použil mestské peniaze na nákup kvetináčov pred vlastnú budovu na Bôriku

11 júl 2022 - 11:14
Tamara Antolová

V Rosenfeldovom paláci sa uskutoční tvorivá dielňa pre deti s témou Matisse a dekupáž

Henri Matisse bol francúzsky maliar, ktorý patril k skupine fauvistov, prezentujúcich sa odvážnymi odtieňmi a ťahmi štetca. Skúmal farebné škály orientálnych kobercov a severoafrickú prírodnú scenériu a vytvoril tak štýl, ktorý mal veľký vplyv na moderný dizajn. Neskôr sa jeho práca zjednodušovala a viedla k abstraktným dielam, v ktorých využíval nastrihané kúsky papiera takzvanú découpage alebo dekupáž.

Objavujte umenie zábavnou formou spolu s nami. Vydáme sa po stopách Henriho Matissa. Projekt Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2, nadväzuje na úspešný prvý ročník a opäť sa viaže k vizuálnemu umeniu konca 19. a začiatku 20. storočia. K obdobiu, v ktorom žila rodina Rosenfeldovcov, odrážajúcom sa v architektúre paláca, ktorý dali postaviť.

Zámerom projektu je cez tvorivé edukačné aktivity pokračovať v predstavovaní osobností zo sveta umenia, žijúce a tvoriace súbežne s Rosenfeldovcami, verejnosti. Cieľom projektu je zrealizovanie prednášok, workshopov pre dospelých, seniorov a tvorivých dielní pre deti počas mesiaca júl. Pokúsime sa opäť nazrieť za oponu tvorivého procesu umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia.

Podujatie je súčasťou festivalu Ignácove dni. Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, 0905 526 289). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu. Vstup zdarma. Tešíme sa na Vás! Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o. z.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 19.07.2022 - 14:00Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
21:29
Závodská cesta
Policajná hliadka
20:54
Hričovská
Prekážka na ceste
19:29
Koňhora
Kolóna
19:14
Rudinka
Kolóna
18:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina