Dnes najčítanejšie
DM Drogerie markt na Hlinách 6 otvorí pobočku už vo štvrtok 20. júna

12 jún 2019 - 08:07

Skládka pneumatík pod estakádou bola odstránená, pôvodcu doriešila mestská polícia

Foto: Skládka pneumatík pod estakádou bola odstránená, pôvodcu doriešila mestská polícia
Galéria: 5 fotiek

Počas uplynulého víkendu sa pod žilinskou estakádou objavila nepovolená skládka pneumatík, na ktorú upozornil jeden z občianskych aktivistov. Kopa pneumatík sa nachádzala neďaleko miesta, ktoré sa viacerí dobrovoľníci a aktivisti snažia udržiavať a postupne zveľaďovať.

O skutočnosti bola informovaná aj mestská polícia v Žiline, ktorá sa prípadom hneď začala zaoberať. „Kontaktoval som MP a priestor som ukázal hliadke. Vzniká tu jedna obrovská skládka pneumatík ktoré stále pribúdajú. Taktiež tu niekto vyrovnal terén a nasypal kamenivo,“ uviedol Ján Rzeszoto, ktorý nám zaslal fotografie.

Po približne troch dňoch nepovolená skládka z miesta zmizla. Mnohí ľudia sú zvyknutí vyvážať odpad a nepotrebné veci práve pod estakádu, kde takýmto spôsobom za posledné roky vzniklo viacero čiernych skládok.

„Na základe podnetu obyvateľa bola na miesto vyslaná hliadka mestskej polície, ktorá zistila pôvodcu. Po doriešení veci bola na mieste vykonaná opakovaná kontrola. Pneumatiky sa už na mieste nenachádzali,“ uviedol Martin Matejko, zástupca náčelníka Mestskej polície Žilina.

Aktivisti sa usilujú o celkové vyčistenie a postupnú premenu tohto pôvodne zanedbaného verejného priestoru. Niektoré časti sú po novom monitorované kamerou mestskej polície.
0 zdieľaní

Dopravný servis
Budatínska Lehota
Kolóna
13:00
Lavobrezná
Kolóna
12:58
Terchová
Kolóna
12:45
Strečno
Iné nebezpečenstvo
12:44
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
12:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina