Dnes najčítanejšie
Na ceste medzi obcami Višňové a Turie bude pre stavbu diaľnice niekoľko dní obmedzená premávka

25 júl 2017 - 14:13

Na pediatrickej ortopédii pribudlo 6 skladacích postelí, daroval ich Klub železných matiek

Foto: Na pediatrickej ortopédii pribudlo 6 skladacích postelí, daroval ich Klub železných matiek
Foto: FNsP Žilina

Občianske združenie Klub železných matiek darovalo oddeleniu pediatrickej ortopédie a spondylochirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline šesť skladacích postelí s príslušenstvom.

„Keď som premýšľala, ako by sme mohli zmeniť niečo k lepšiemu, inšpirovala som sa príbehmi z nášho klubu. Veľa mám rozprávalo o nociach strávených v nemocnici sediac na stoličke pri lôžku dieťaťa. Naša pomoc smeruje najmä pre mamy a otcov, ktorí ostávajú v nemocniciach so svojimi deťmi, hoci na to mnohokrát nemocnice nebývajú vybavené,“ zdôvodnila výber skladacích postelí predsedníčka združenia Katarína Strýčková.

Oddelenie pediatrickej ortopédie a spondylochirurgie zabezpečuje odbornú ambulantnú a liečebno-preventívnu starostlivosť pre pacientov z celého Slovenska. Medzi jeho priority patrí i možnosť hospitalizovať rodiča spolu s dieťaťom, pričom jeho prítomnosť výrazne pomáha zvládnuť pooperačné obdobie dieťaťa.

Primár pediatrickej ortopédie si postele chváli, peniaze na ich nákup vzišli z predaja kalendára


Postele pre sprievodnú osobu sú pohodlné. Pozitívom je, že nám združenie venovalo aj príslušenstvo - matrace, paplóny, vankúše a posteľné prádlo. Prispeje to ku zvýšeniu komfortu sprievodnej osoby,“ doplnil primár pediatrickej ortopédie a vedúci lekár spondylochirurgie Juraj Popluhár.

Skladacie postele s príslušenstvom za viac ako 800 eur zakúpilo združenie zo zisku, ktorý získalo predajom folklórneho kalendára Železná matka 2017.

„Tešíme sa, že sme mohli pomôcť. So zámerom a odhodlaním ďalej pomáhať pozitívnym zmenám sme zrealizovali kalendár Železná matka 2018. Vybrali sme doň 13 krojov z ďalších regiónov Slovenska a piesne v ich nárečiach, ktoré sa týkajú sviatkov a zvykov v daných mesiacoch roka. Z jeho zisku nakúpime a darujeme vybraným slovenským nemocniciam vybavenie na gynekologicko-pôrodnícke oddelenia,“
dodala Strýčková.


Zdroj: FNsP Žilina


Dopravný servis
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
23:53
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
21:24
Strečno
Prekážka na ceste
20:45
Strečno
Prekážka na ceste
20:25
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
20:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia