Dnes najčítanejšie
VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

02 apríl 2017 - 12:08

Rosenfeldov palác - program na apríl 2017

Foto: Rosenfeldov palác - program na apríl 2017
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Milí priaznivci Rosenfeldovho paláca, aj mesiac apríl bude bohatý na podujatia, ktoré sme pre vás pripravili v Rosenfeldovom paláci. Všetky potrebné informácie nájdete v prílohe alebo na http://rosenfeldovpalac.sk/.

Výstava -  Farm Security Administration 1935 – 1943

Projekt pod vedením Roya Emersona Strykera zaznamenáva a propaguje program pomoci farmárom po hospodárskej kríze v Spojených štátoch amerických a je legendou a vzorom pre systematickú fotografickú dokumentáciu sociálneho charakteru. Tematickým, autorským, kvantitatívnym a kvalitatívnym rozsahom zostáva dodnes v histórii fotografie neprekonaným. Počas 8 rokov bolo vytvorených pre FSA 270 tisíc fotografií. Výstava prezentuje ich ikonický zlomok – 140 fotografií od 18 autorov. Máme príležitosť vnímať účinok empatie a emocionálnu naliehavosť vybraných fotografií, ktoré sú súčasťou fondu Knižnice kongresu Spojených štátov amerických vo Washingtone.

Autor koncepcie Radovan  Kodera, oz Pro Photo
Výstava potrvá do 31. mája 2017
Pozývame Vás každý pracovný deň od 09.00- 16.00 hod.


6.4. o 17.00 hod. GENIUS LOCI Klub filmových amatérov Žilina

Hosťami moderovanej diskusie budú Slavomír Chmela, Zbyněk Pop a Martin Vaculík. Okrem týchto hostí sa diskusie ako diváci zúčastnia ďalší bývalí členovia KFA. Rozprávať budú o pôsobení klubu v Žiline a jeho začiatkoch. Zaznie množstvo zaujímavostí o pozadí a ľuďoch aktívnych v tej dobe. KFA bol v minulosti okrem iného aj silným partnerom Medzinárodného festivalu filmov s technickou a sociálnou tematikou, či festivalu Ekotopfilm Žilina a jeho vznik je spätý z vtedajšou Vysokou školou dopravy a spojov, dnes Žilinskou univerzitou v Žiline.

12.4. 2017 o 19.00 hod. KONCERT Ditch The Fridge

Autorský projekt Ditch The Fridge sa predstaví v rozšírenom zložení s novými aranžmánmi, ktoré naznačia budúce zvukové smerovanie a oslobodenie sa od pesničkársko - folkových koreňov. Zostava zároveň predstaví niekoľko skladieb z pripravovaného debutového EP s pracovným názvom Actress. V zložení Marek Kuchta (spev, gitara), Peter Kurilla (bicie) a Matej Vrábeľ (basgitara, kontrabas).

Tešíme sa na Vašu návštevu a prajeme vám maximálny kultúrny zážitok.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
06:00
Fatranská
Policajná hliadka
01:27
Cesta II/583B
Stacionárny radar
01:23
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:30
Lavobrezná
Práca na ceste
22:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia