Dnes najčítanejšie
Petícia za záchranu Demänovskej Doliny má stotisíc online podpisov
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

10 február 2017 - 10:23

Premiér Robert Fico dnes absolvuje pracovný výjazd v Žiline, navštívi školu aj firmy

Predseda vlády Slovenskej Republiky Robert Fico zavíta v rámci dnešného pracovného výjazdu do Žiliny. V meste sa najskôr stretne so školákmi z Gymnázia na Hlinskej ulici, kde bude prednášať na tému Slovensko a Európska únia. Slovenské predsedníctvo v EÚ sa oficiálne začalo 1. júla 2016 a skončilo posledný decembrový deň minulého roka. V rámci Tria predsedá Slovensko Rade EÚ spolu s Maltou až do 30. júna 2017.

Neskôr sa premiér presunie do dvoch významných spoločností v regióne - žilinskej Ryby a výrobného závodu KIA Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom. Obe spoločnosti Fica oboznámia s výrobným programom. Následne sa premiér o 14:30 stretne s vedením mesta Žilina a Žilinského samosprávneho kraja v priestoroch zrekonštruovaného Budatínskeho hradu. Z neho pracovný výjazd zavŕši tlačovou konferenciou o 15:00 hod.

Budatínsky hrad je dnes z dôvodu návštevy zatvorený pre verejnosť


Pre dnešnú návštevu premiéra je Budatínsky hrad počas celého dňa zatvorený pre verejnosť. „Dnes, 10. februára 2017, je Budatínsky hrad pre verejnosť zatvorený. Ďakujeme za pochopenie,“ informovala Michaela Koláriková z Považského múzea v Žiline.

Počas dnešného dňa navštívi Žilinu aj vicepremiér Peter Pellegrini, ktorý začne rannou prehliadkou Žilinskej univerzity a jej vedecko-technického parku, neskôr bude prednášať na Obchodnej akadémii v Žiline a následne navštívi ďalšiu významnú spoločnosť v regióne - Scheidt & Bachmann. Deň zavŕši stretnutím s primátormi a starostami miest a obcí okresu Žilina.

73 reakcií


Dopravný servis
Cesta I/64
Práca na ceste
14:15
Košická
Stacionárny radar
13:57
Lavobrezná
Policajná hliadka
13:56
Strečno
Jama na ceste
13:52
Rajecká cesta
Iné nebezpečenstvo
13:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.