Dnes najčítanejšie
Už viete koho budete voliť? Kandidáti na župana ŽSK a primátora Žiliny sa predstavia v diskusiách na Žilinak.sk

23 január 2017 - 15:35
INZERCIA

Zlomený zub nemusí byť nočná mora, s pomocou moderných technológií sa dá opraviť doslova na počkanie

Nejeden z nás pri pohľade do zrkadla opakovane konštatuje, že by mal s tým zlomeným alebo inak poškodeným zubom konečne niečo robiť. Ako sa hovorí, “strach nám nedovolí” objednať sa u zubára a dlho odsúvaný problém začať riešiť. Obávame sa bolesti, dlhého čakania na výsledok a, samozrejme, samotného priebehu zákroku. Chodiť po svete týždeň s obrúsenými zubami sa naozaj nikomu nechce!

Moderné technológie v stomatológii do značnej miery pomáhajú nielen presnejšie diagnostikovať problém, ale aj nájsť z neho východisko a praktizovať ho.


MUDr. Alexander Schill


„Využívame veľa moderných technológií, spomedzi ktorých by som vyzdvihol prístroj CEREC na keramickú rekonštrukciu zuba. Prínosom tohto robota je, že nemusíme robiť provizórne riešenia a čakať na náhradu z laboratória. Priamo v ambulancii pri prvej návšteve naskenujeme situáciu v ústach a na počítači navrhneme rekonštrukciu, ktorú chceme urobiť. Pacient má možnosť vidieť 3D model. Potom CNC fréza urobí z keramického bločka kus, ktorý sa nalepí na miesto určenia. Nepotrebujeme žiadne odtlačky ani čakať týždne na hotovú prácu z laboratória. Korunku či inú náhradu vyrobíme v priebehu pár minút,“
vysvetľuje postup MUDr. Alexander Schill, primár Schill Dental Clinic v Bratislave a v Žiline, pričom tento systém začal na Slovensku používať ako prvý. Na týchto klinikách za viac ako desať rokov urobili prostredníctvom neho vyše 30-tisíc náhrad.


Prečo je CEREC výhodný pre pacienta?

  • jedna návšteva a odídeme s hotovým zubom
  • jedna injekcia
  • jedno vŕtanie
  • žiadne odtlačky
  • žiadne provizórne riešenie
  • je na nerozoznanie od vlastných zubov
  • materiál je pevný, keramický
  • má dlhoročnú trvácnosťDopravný servis
Estakáda
Prekážka na ceste
07:25
Zádubnie
Iné nebezpečenstvo
07:22
Strečno
Jama na ceste
07:22
Obvodová
Kolóna
06:54
Lysica
Prekážka na ceste
06:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina