Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

11 júl 2022 - 10:45
Tamara Antolová

Vystúpenie mladej jazzovej generácie je súčasťou festivalu Ignácove dni, uskutoční sa v Rosenfeldovom paláci

Už vo veku 21 rokov je Daniel Bulatkin jednou z vedúcich osobností mladej jazzovej generácie v Českej republike, ktorý napriek svojmu veku už spolupracuje so svetovou jazzovou špičkou (Ulf Wakenius, Gary Husband, Gergo Borlai, Tineke Postma, Justin Faulkner…). Kirill Yakovlev je multižánrový gitarista a skladateľ (u nás dobre známy zo svojho projektu CIRILIC), ktorý má na svojom konte už dva úspešné albumy. Toto duo spolupracuje s vyťaženými európskymi bubeníkmi/sidemanmi Utsim Zimringom a Petrom Nohavicou.

B/Y Organism usiluje o vytvorenie nezabudnuteľných hudobných textúr a silných rytmov s použitím klavíra aj organu; gitary, duduku aj balalajky; bicích, perkusií aj elektroniky. Inšpirovaní world music, americanou, ambientom a bluesovou a jazzovou tradíciou, Organism predstavuje novú syntézu žánrov a zvukov vo formáte organového tria. Ich debutový album The New Beginning vyšiel v júli 2020 pod hlavičkou prestížneho rakúskeho vydavateľstva Alessa Records a žne chválu kritikov po celej Európe.

Podujatie je súčasťou festivalu Ignácove dni. Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.). Vstup: 3,00 eur (dospelí)/2,00 eur (študenti). Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 14.07.2022 - 19:00Dopravný servis
Rajecké Teplice
Zver pri ceste
04:38
Koňhora
Práca na ceste
02:09
Strečno
Zver pri ceste
00:00
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:58
Hričovská
Zver pri ceste
22:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina