Dnes najčítanejšie
Zariadenia sociálnych služieb sa pripravujú na ďalšiu vlnu pandémie, prísť by mala na prelome septembra a októbra

16 máj 2022 - 15:23
Alžbeta Kyselicová

Nadácia Kia Slovakia vybuduje v Dolnom Kubíne štvrtý pumptrackový okruh v Žilinskom kraji

Foto: Nadácia Kia Slovakia vybuduje v Dolnom Kubíne štvrtý pumptrackový okruh v Žilinskom kraji
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Nový pumptrackový okruh na málo využívanom ihrisku na Okružnej ulici v Dolnom Kubíne bude pozostávať z dvoch jazdných dráh dlhých 70 až 50 metrov na ploche približne 800 metrov štvorcových, samotná časť trate by mala zaberať len približne 250 metrov štvorcových. 

Vďaka kompaktnému povrchu je pumptrack vhodný pre bicykle, kolobežky, kolieskové korčule či skateboardy. Na základe výberového konania nadácia uzavrela zmluvu o dielo so spoločnosťou EXTREME SPORT FABRIK s. r. o. v celkovej hodnote 99 600 eur. 

Asfaltová dráha bude tvorená rôzne spojenými vlnami a zákrutami. Tie umožnia jazdcom pohybovať sa len presúvaním ťažiska odľahčovaním a následným zatláčaním do klopených zákrut. 

Prostredníctvom pumptrackov v kraji nadácia dlhodobo zlepšuje prístup detí a mládeže k športovým aktivitám, podnecuje ich zvedavosť a tiež vytváranie sociálnych väzieb. 

Na pumptracku môže jazdiť široké spektrum jazdcov - deti od 2 rokov na odrážadlách až po skúsených pretekárov. Okrem zábavy si počas jazdenia rozvíjajú jazdné zručnosti a fyzickú kondíciu,“ dodal správca Nadácie Kia Slovakia.

Ďakujeme Nadácii Kia Slovakia, že si pre výstavbu svojho ďalšieho pumptracku vybrala práve mesto Dolný Kubín. Nadácia zastreší celý proces od projektovania, cez výber zhotoviteľa až po výstavbu, a tak obyvateľom nášho mesta odovzdá do užívania už hotové dielo,“ ozrejmil Matúš Lakoštík, zástupca primátora mesta.


Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
22:10
Lavobrezná
Práca na ceste
22:08
Hričovská
Prekážka na ceste
21:55
Strečno
Jama na ceste
21:30
Bytčica, Dlhá
Iné nebezpečenstvo
21:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina