Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

15 máj 2022 - 11:27
Dominika Rovňanová

Čadčania sa z novej lavičky pre zamilovaných dlho netešili, kovovú konštrukciu v tvare srdca našli položenú v tráve

Foto: Čadčania sa z novej lavičky pre zamilovaných dlho netešili, kovovú konštrukciu v tvare srdca našli položenú v tráve
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/ČADCA CITY - Veď Čadca si aj ty
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Netradičné a zaujiímavé lavičky patria medzi obľúbené turistické atrakcie. Od pondelka 9. mája sa v parku pri rieke Kysuca v Čadci nachádzala menšia lavička pre dvoch, uzatvorená veľkou kovovou konštrukciou v tvare srdca. 

Lavička sa stala okamžite vyhľadávanou atrakciou a množstvo ľudí sa prišlo na nej odfotiť či umiestniť symbolické zámky na znak lásky po obvode srdca. 

V nedeľu 15. mája však Čadčania túto lavičku už v parku nenašli. Kovová konštrukcia bola odstránená a položená v tráve vedľa inej lavičky v parku. Upozornili na to členovia facebookovej skupiny ČADCA CITY - Veď Čadca si aj ty. 

Podľa informácií pod príspevkom na sociálnej sieti by však nemalo ísť o vandalizmus. 

„Keď ju osádzali, poškodili nejaké telekomunikačné vedenie a nastala porucha,” uvádza jeden z členov skupiny. Informáciu nám dodatočne potvrdil aj autor myšlienky vybudovania tejto lavičky Vladimír Malík.

V priebehu nedele prebiehali v parku pri rieke Kysuca práce na odstránení nahlásenej poruchy, netradičná lavička by sa tak po vyriešení problémov s optickými káblami mala vrátiť opäť na svoje pôvodné miesto. 

(Aktualizované 17. mája 10:41)

Od pondelka 16. mája lavička v tvare srdca opäť stojí na pôvodnom mieste. Podľa Vladimíra Malíka ju kvôli káblom vedúcim zemou popri brehu rieky Kysuca bolo nutné len posunúť o pol metra. Lavička zamilovaných už teda opäť slúži domácim i turistom a skrášľuje prostredie parku. 
Dopravný servis
Závodská cesta
Prekážka na ceste
05:59
Strečno
Jama na ceste
05:58
Strečno
Iné nebezpečenstvo
05:55
Strečno
Prekážka na ceste
05:43
Závodská cesta
Dopravná nehoda
05:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina