Dnes najčítanejšie
Žilina má zaplatiť za zimnú údržbu vykonávanú v decembri sumu viac ako 317-tisíc eur

15 marec 2021 - 17:23

56-ročný muž napadol a okradol dôchodkyňu, následne opitý šoféroval aj napriek uloženému zákazu

Foto: 56-ročný muž napadol a okradol dôchodkyňu, následne opitý šoféroval aj napriek uloženému zákazu
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V obci Kotešová (okres Bytča) došlo v piatok 12. marca k napadnutiu a okradnutiu staršej ženy. Dôchodkyni sa mal vyhrážať 56-ročný muž pred predajňou potravín. Pod hrozbou zabitia od nej získal finančnú hotovosť vo výške 50 eur.

Páchateľ žene zobral z tašky aj fľašu alkoholu a následne z miesta odišiel preč. Poškodená bola pri napadnutí v šoku a mala obavu o svoj život. Polícia po oznámení udalosti okamžite vyhlásila pátranie.

V popoludňajších hodinách, počas kontroly dodržiavania opatrení, zastavili policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Bytča v katastri obce Kotešová osobné motorové vozidlo značky Renault, ktoré viedol dotyčný muž.

Vodič sa počas kontroly podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,15 mg/l, čo je v prepočte 2,40 promile. Policajti však neskôr zistili, že má navyše súdom právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

Mužovi preto na mieste obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Na obvineného spracoval vyšetrovateľ Policajného zboru podnet na návrh na väzobné stíhanie.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil 56-ročného Emila zo zločinu lúpeže a prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ spresnil žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Rudinka
Jama na ceste
23:42
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
23:07
Strečno
Jama na ceste
22:53
Hričovská
Jama na ceste
22:44
Strečno
Jama na ceste
21:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina