Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

22 január 2021 - 16:11

Polícia odhalila dvoch vodičov, ktorí v nepriaznivom počasí jazdili až dvojnásobnou rýchlosťou

Foto: Polícia odhalila dvoch vodičov, ktorí v nepriaznivom počasí jazdili až dvojnásobnou rýchlosťou
Foto: KR PZ Žilina

Policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci odhalili v uplynulých dňoch dvoch nezodpovedných vodičov. Obaja aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam riskovali a ohrozovali nielen seba ale i ostatných účastníkov cestnej premávky a jazdili dvojnásobnou rýchlosťou, ako bolo povolené.

V prvom prípade namerala policajná hliadka vodiča, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 55 kilometrov za hodinu, pričom v úseku s povolenou päťdesiatkou išiel až 105 km/h.

Druhý z dvojice nezodpovedných šoférov išiel ešte rýchlejšie. Hliadka namerala 35-ročnému mužovi rýchlosť až 117 kilometrov za hodinu v úseku, kde je stanovený maximálny limit 50 km/h.

„V našich statusoch sa často prihovárame k šoférom, aby dodržiavali rýchlosť, a aby svojou riskantnou a rýchlou jazdou neohrozovali seba a aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Napriek našim upozorneniam, meraniam a cestným kontrolám sa však stále nájdu takí, ktorí predpisy porušujú a neuvedomujú si možné dôsledky svojho konania,“ dodáva Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.137 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
01:27
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia