Dnes najčítanejšie
Počas stredy došlo v Žilinskom kraji k trom požiarom, pri jednom z nich zhorela osoba

01 júl 2020 - 14:40

Návštevnosť na vyhliadkovej veži na Dubni pri Žiline bude merať sčítač

Viac než dvadsaťsedemmetrová vyhliadková veža na Dubni slúži turistom už dva roky, v septembri na nej nainštalujú sčítač, vďaka ktorému bude možné sledovať počet návštevníkov.

Sčítacie zariadenia sú populárnym spôsobom, ako prevádzkovatelia môžu merať intenzitu turistov. Niekoľko sa ich nachádza už aj v Žiline, príkladom sú sčítače v Budatínskom parku či na neďalekej cyklotrase, ktorá vedie práve popod Dubeň.

Nový sčítač umiestnia desaťposchodovej stavby, inštalovať by ho mali v septembri. Pôvodný dátum spustenia už v lete odsunula pandémia koronavírusu:

„Nainštalovaný by mal byť v septembri, mimoriadna situácia spojená s COVID 19 predĺžila dodanie komponentov a inštaláciu. Údaje budú interné, avšak budeme dávať priebežné informácie o návštevnosti v jednotlivých časových intervaloch,“ potvrdil Štefan Vančík, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra

Sčítač bude obsahovať loger a senzor, pričom bude prekrytý materiálom tak, aby zapadol k veži. Súčasťou dodania je aj technická a užívateľská podpora a licencia pre softvér, vďaka ktorému bude možné automaticky prenášať údaje raz za 24 hodín, monitorovať stav senzora či upozorňovať na neštandardné hodnoty. 

76 reakcií


Dopravný servis
Nemocničná
Policajná hliadka
17:55
Nemocničná
Prekážka na ceste
17:09
Strečno
Kolóna
17:09
Nemocničná
Dopravná nehoda
17:08
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
16:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia