Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní došlo k dopravným nehodám postupne v Tepličke nad Váhom, Strečne a Varíne. Žilina stojí
COVID-19 vývoj situácie v kraji

07 jún 2020 - 21:14

AKTUÁLNE: V obci Krasňany došlo k požiaru bytovky, evakuovaných bolo desať osôb

Viac ako dve desiatky hasičov momentálne zasahujú pri požiari bytovky v obci Krasňany (okres Žilina). Oheň mal podľa informácií Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vypuknúť na prvom poschodí, odkiaľ sa ďalej rozšíril na susedné byty. 

Hasiči po príchode na miesto udalosti zistili, že požiar vypukol v byte na prvom poschodí, pričom plamene sa rýchlo rozšírili aj na strechu bytovky. Zasahujúci hasiči zo silno zadymených priestorov evakuovali 10 osôb,“ uvádza k prípadu Prezídium HaZZ.

Na mieste zasahujú hasiči zo Žiliny, Terchovej, Bytče a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia DHZO Krasňany. K požiaru bol vyslaný aj evakuačný autobus, ktorý obyvateľom poskytne dočasné útočisko.

Následkom požiaru sa zranili doposiaľ dve osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice v Žiline. 

Aktualizácia 8.6.2020 - 08:45 hod.

Hasičom sa požiar bytovky v obci Krasňany podarilo lokalizovať krátko pred desiatou hodinou večer. V likvidačných prácach, odvetrávaní zadymených priestorov a prehľadávaní termokamerou pokračovali do nočných hodín.

K udalosti bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva Vnútra SR v Bratislave, nakoľko škoda bola predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur.Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
02:27
Strečno
Prekážka na ceste
02:22
Strečno
Zver pri ceste
01:56
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:28
Komenského
Kolóna
22:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia