Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Kľak bude počas najbližších hodín neprejazdný, skrížený autobus blokuje celú cestu

04 december 2019 - 10:57

MŠK Žilina odhaduje škodu v zdemolovanom sektore hostí na 5-tisíc eur, vandali vytrhali 50 sedačiek

Foto: MŠK Žilina odhaduje škodu v zdemolovanom sektore hostí na 5-tisíc eur, vandali vytrhali 50 sedačiek
Foto: mskzilina.sk

Futbalový klub MŠK Žilina zverejnil stanovisko k víkendovému poškodeniu sektoru hostí, ktorého sa dopustila časť hosťujúcich návštevníkov ŠK Slovan Bratislava. Sektor hostí bol zdemolovaný opäť, len niekoľko dní potom, ako ho klub musel opravovať po vyčínaní časti jednoduchších fanúšikov z Trnavy v zápase proti AS Trenčín. 

Trenčiansky klub hráva dočasne svoje domáce zápasy práve v Žiline. Predstavitelia žilinského klubu v stanovisku vysvetľujú aj to, prečo nepristúpili po výtržnostiach k vyprataniu sektora hosťujúcich fanúšikov a návštevníkov: 

„V priebehu zápasu sa začalo v sektore hostí ničenie majetku a hrubý vandalizmus, pričom museli byť bezprostredne počas stretnutia prijaté opatrenia, aby sa predišlo ešte väčším škodám a zároveň, aby bol ochránený život a zdravie fanúšikov – keďže sa poškodila na toaletách elektroinštalácia a súčasne vodoinštalácia. Napriek súčinnosti s bezpečnostnými zložkami sme nepristúpili cez zápas k ráznejším opatreniam, keďže by mohlo dôjsť zo strany fanúšikov hostí k ešte väčším násilnostiam,“

MŠK Žilina predbežne vyčíslil škody na 5-tisíc eur, vandali rozbili všetky toalety, poškodili steny, zdemolovali dvere, zničili radiátory aj svietidlá a na tribúne vytrhali desiatky sedačiek. Pri problémových návštevníkoch by mohli kluby začať uplatňovať zákazy vstupu pre konkrétny klub, čo by ale ovplyvnilo aj slušnú časť fanúšikov:

„Jedným z riešení je uzatvorenie sektoru hostí pre konkrétny klub na konkrétnych štadiónoch za ich predchádzajúce správanie, ako je tomu aj v iných európskych ligách. Tým pádom by si klub, resp. ich fanúšikovia medzi sebou spravili poriadok a konkrétnych vandalov nepustili „medzi seba”, do svojho sektora. Takéto správanie musí byť jednoznačne odsúdené a potrestané. Je potrebné konečne začať uplatňovať individuálnu vinu a nepoškodzovať aj slušných fanúšikov, ktorých je vždy väčšina. Takto bude za pár indivíduí trpieť celý fanúšikovský tábor,“ uzavrel v stanovisku na webe mskzilina.sk k vyčínaniu klub. 

 


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
414 zdieľaní
Zdroj: mskzilina.sk

Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
07:14
Budatínska Lehota
Kolóna
06:09
Strečno
Uzavretá cesta
03:15
Strečno
Uzavretá cesta
03:14
Bytčica
Uzavretá cesta
03:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina