Dnes najčítanejšie
Na priechode pre chodcov v Žiline zrazilo osobné auto 18-ročnú ženu, vodič mal skúšku na alkohol negatívnu

11 november 2019 - 13:45

Pre sneženie na cestách Žilinského kraja vyšli do terénu aj cestári Správy ciest ŽSK

Foto: Pre sneženie na cestách Žilinského kraja vyšli do terénu aj cestári Správy ciest ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Martin prišiel na bielom koni v predstihu. Cestári vyšli do terénu už v nedeľu 10. novembra. Miestami napadlo aj viac ako desať centimetrov snehu. 

Kým vlani zasahovali cestári už na konci septembra, tento rok zaklopala zima na dvere o čosi neskôr. Prvýkrát zasahovali cestári Správy ciest ŽSK 1. novembra na Čertovici v Nízkych Tatrách. Do terénu opäť vyšli v nedeľu a v pondelok (10. - 11. novembra), kedy počas dvoch dní najazdili takmer 800 výkonových kilometrov a spotrebovali takmer 80 ton posypového materiálu. 

V nedeľu v popoludňajších a večerných hodinách spôsobilo husté sneženie na vyššie položených cestách Oravy pravé zimné podmienky. Na horských priechodoch pripadlo miestami aj viac ako desať centimetrov snehu. Snežilo však z každom z piatich regiónov Žilinského kraja, najviac však na horských prechodoch Makov a Oravská Lesná, či Kolárovice a Rovná Hora. 

V týchto hodinách sú župné cesty zjazdné. Pracovníci a technika v strediskách Správy ciest ŽSK ostávajú naďalej v pohotovosti, aby v prípade potreby zasiahli a zabezpečili bezpečný prejazd na cestách v správe župy.
Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Obchodná
Práca na ceste
15:45
Mojšova Lúčka
Kolóna
14:45
Strečno
Kolóna
14:23
Strečno
Kolóna
14:12
Radoľa
Práca na ceste
14:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina