Dnes najčítanejšie
Polícia v Žiline zadržala a obvinila 31-ročného Jána, ktorý obťažoval Kórejku a hajloval

23 september 2019 - 17:46

Vodiči sa sťažujú na zlý stav Mostnej a Nemocničnej ulice, správca rekonštrukciu zatiaľ neplánuje

Foto: Vodiči sa sťažujú na zlý stav Mostnej a Nemocničnej ulice, správca rekonštrukciu zatiaľ neplánuje

Ulice Nemocničná a Mostná patria v Žiline medzi jedny z najviac vyťažených, denne nimi prechádzajú tisíce osobných aj nákladných vozidiel. Vysoká intenzita dopravy sa v posledných rokoch značne podpísala pod stav vozoviek. Tie sú podľa tvrdení viacerých vodičov v nevyhovujúcom stave a vyžadujú si komplexnú rekonštrukciu.

Po zime sa na uvedených dvoch uliciach vytvorilo viacero hlbokých výtlkov, prasklín a prepadlín. K ich oprave pristúpil správca cesty približne v polovici mesiaca jún. Náklady vtedy odhadovala Slovenská správa ciest na sumu približne 8000 €. S opravou sú však vodiči nespokojní, pôvodné diery po novom nahradili hrbole. 

„Nielen, že to ničí autá ako niektorí píšu, ale je to nebezpečné. Zoberte si koľko ľudí teraz chodí na skútroch a motorkách. Včera som tade šiel na motorke a popravde keď som videl ten štrk v zákrute nebolo mi všetko jedno,“ vyjadril sa čitateľ Martin.

FOTO: Výtlky a prepadliny na Nemocničnej ulici pribúdajú, vodiči by uvítali komplexnú rekonštrukciu / 16 fotiek

Správcom uvedenej cesty prvej triedy je Slovenská správa ciest. Tá sa k veci vyjadrila, že komplexné opravy v spomínanom úseku zatiaľ neplánuje. „Na Ul. Nemocničná / Mostná zatiaľ nie je plánovaná komplexná rekonštrukcia,“ uviedol Dušan Šefčík z kancelárie generálneho riaditeľa.

Nespokojnosť s aktuálnym stavom asfaltového krytu vozovky vyjadrilo v našej ankete viac ako 1.100 čitateľov, ktorí po ceste jazdia. Mnohí označili opravu vykonanú v lete len za provizórnu a naďalej dúfajú, že sa frekventovaný hlavný ťah konečne dočká kompletnej výmeny asfaltového krytu. 


96 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
06:08
Strečno
Kolóna
05:38
Rudinka
Zver pri ceste
05:26
Komenského
Stacionárny radar
03:22
Bytčica
Uzavretá cesta
03:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina