Dnes najčítanejšie
Mestskí policajti zadržali muža, ktorý poškodzoval zaparkované autá, pri kontrole mu našli drogy

23 september 2019 - 17:46

Vodiči sa sťažujú na zlý stav Mostnej a Nemocničnej ulice, správca rekonštrukciu zatiaľ neplánuje

Ulice Nemocničná a Mostná patria v Žiline medzi jedny z najviac vyťažených, denne nimi prechádzajú tisíce osobných aj nákladných vozidiel. Vysoká intenzita dopravy sa v posledných rokoch značne podpísala pod stav vozoviek. Tie sú podľa tvrdení viacerých vodičov v nevyhovujúcom stave a vyžadujú si komplexnú rekonštrukciu.

Po zime sa na uvedených dvoch uliciach vytvorilo viacero hlbokých výtlkov, prasklín a prepadlín. K ich oprave pristúpil správca cesty približne v polovici mesiaca jún. Náklady vtedy odhadovala Slovenská správa ciest na sumu približne 8000 €. S opravou sú však vodiči nespokojní, pôvodné diery po novom nahradili hrbole. 

„Nielen, že to ničí autá ako niektorí píšu, ale je to nebezpečné. Zoberte si koľko ľudí teraz chodí na skútroch a motorkách. Včera som tade šiel na motorke a popravde keď som videl ten štrk v zákrute nebolo mi všetko jedno,“ vyjadril sa čitateľ Martin.

Galéria: 16 fotiek

Správcom uvedenej cesty prvej triedy je Slovenská správa ciest. Tá sa k veci vyjadrila, že komplexné opravy v spomínanom úseku zatiaľ neplánuje. „Na Ul. Nemocničná / Mostná zatiaľ nie je plánovaná komplexná rekonštrukcia,“ uviedol Dušan Šefčík z kancelárie generálneho riaditeľa.

Nespokojnosť s aktuálnym stavom asfaltového krytu vozovky vyjadrilo v našej ankete viac ako 1.100 čitateľov, ktorí po ceste jazdia. Mnohí označili opravu vykonanú v lete len za provizórnu a naďalej dúfajú, že sa frekventovaný hlavný ťah konečne dočká kompletnej výmeny asfaltového krytu. 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


96 zdieľaní

Dopravný servis
Radoľa
Jama na ceste
10:42
Rudinka
Jama na ceste
10:41
Estakáda
Jama na ceste
10:37
Estakáda
Jama na ceste
10:24
Varín
Práca na ceste
09:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.