Žilinskí karatisti priviezli vďaka Sarah Hrnkovej z BUDAPEŠŤ OPEN 2019 striebornú a bronzovú medailu

Na turnaji v Budapešti sa medzi 1 600 pretekármi z 190 klubov a 36 krajín predstavili aj zástupcovia Karate klubu AC UNIZA Žilina. Výprava zo Žiliny získala dve medaily, o ktoré sa postarala Sarah Hrnková. Tá získala striebro v kategórii kumite ženy U21 -61 kg, následne bronz v rovnakej váhovej kategórii aj medzi seniorkami.

„Získala tak veľmi dôležité body do nominácie na októbrové juniorské MS v Chile. Jej mladší nasledovníci na medailu už nedosiahli, hoci v mnohých prípadoch podali veľmi dobré výkony a prehrali len tesne.“ dodal tréner Karate Klubu AC UNIZA Žilina Ján Novosad.

Žilinská výprava si zároveň pozrela krásy mesta a navštívila miestne atrakcie. Úspešnej medailistke gratulujeme a mladším nasledovníkom prajeme čo najviac podobných dobrých výkonov,

Zdroj: Karate klub AC UNIZA Žilina