Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

14 august 2019 - 11:17

NDS informovala, že dodávatelia úseku D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala sú takmer vyplatení

Národná diaľničná spoločnosť dnes 14. augusta informovala, že dodávatelia, ktorí pracovali na stavbe D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala, sú takmer vyplatení. Subdodávateľov vyplatil doterajší zhotoviteľ Salini Impregilo - Dúha.

V tomto prípade malo ísť o jednu z hlavných podmienok dohody o ukončení kontraktu medzi Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS) a zhotoviteľom úseku D1 Salini Impregilo - Dúha.

Doterajší zhotoviteľ uhradil dodávateľom zatiaľ 89,7 percenta záväzkov

Národná diaľničná spoločnosť vyplácanie dodávateľov pravidelne kontroluje, s doterajším zhotoviteľom úseku D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala sa dohodli, že sa nevzdávajú svojich nárokov zo Zmluvy o dielo (ZoD) a vysporiadajú si ich mimo staveniska.

„NDS a zhotoviteľ zatiaľ predložili na posúdenie medzinárodnej Komisii na riešenie sporov (KRS), ktorá bola zriadená 28. januára 2019 zrejme najväčší a najkomplexnejší nárok Zhotoviteľa. KRS zasadala 9. a 10. augusta, obidve strany na stovkách strán textu obhajujú svoje postoje. Nároky NDS obhajovalo 20 interných a externých expertov. Doterajšieho zhotoviteľa KRS požiadala o dovysvetlenie niektorých jeho stanovísk,“ uvádza sa v stanovisku.

Príprava vyhlásenia súťaže na dokončenie stavby

V súčasnosti pracuje Národná diaľničná spoločnosť na vyhlásení súťaže na dokončenie stavby uvedeného úseku. Dňa 31. júla sa uskutočnili v tejto veci prípravné trhové konzultácie. Zúčastnilo sa ich 24 stavebných a projektových spoločností ako aj zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby SR, Ministerstva financií SR, odbornej verejnosti a tretieho sektora.

„Diskutovalo sa o nastavení a príprave súťažných podmienok tendra a prípadných rizík nedokončenej stavby. Cieľom prípravných trhových konzultácií je získať podnety a pripomienky odbornej verejnosti k pripravovanému zámeru verejného obstarávateľa. Spoločnosti zároveň do 9. augusta mohli NDS poslať vyplnený dotazník s konkrétnymi podnetmi, návrhmi a pripomienkami k vyhláseniu súťaže,“ informuje NDS.

Podnety firiem NDS vyhodnotí a zapracuje do súťažných podmienok, aby v maximálne možnej miere predchádzala prípadným nedorozumeniam a zdržaniam v procese obstarávania. Súťažné podklady NDS ex ante prediskutuje s Úradom pre verejné obstarávanie a odprezentuje ich pred zástupcami Európskej únie. Po ich odobrení vyhlási súťaž na stavbu diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala vrátane tunela Višňové.
82 zdieľaní
Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
02:29
Strečno
Zver pri ceste
01:53
Strečno
Kolóna
23:00
Strečno
Kolóna
22:55
Strečno
Práca na ceste
22:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia