Dnes najčítanejšie
Minister Érsek: Apelujem na ľudí, aby presedali na mestskú dopravu, pretože to pomôže priechodnosti

09 marec 2019 - 22:46

V Štefanovej dnes skolaboval 47-ročný muž, napriek snahe záchranárov pri prevoze boj o život prehral

Foto: V Štefanovej dnes skolaboval 47-ročný muž, napriek snahe záchranárov pri prevoze boj o život prehral
Foto: ilustračné

Dnes 9. marca v dopoludňajších hodinách prijala tiesňová linka 155 volanie o pomoc. V osade Štefanová vo Vrátnej doline skolaboval 47-ročný muž. O súčinnosť pri záchrane muža bola z tiesňovej linky požiadaná aj Horská záchranná služba.

„U muža už prebiehala kardiopulmonálna resuscitácia riadená operátorom ZZS po telefóne. Na miesto udalosti okamžite odišli záchranári HZS z Oblastného strediska Malá Fatra, ktorí pokračovali v resuscitácii do príchodu posádky RZP a RLP,“ uvádza sa v správe Horskej záchrannej služby.

Záchranné zložky resuscitovali ďalších 15 minút a aj s podporou medikamentóznej liečby sa u muža podarilo obnoviť životné funkcie. Pacient bol následne naložený do sanitky a posádkou RLP bol zahájený prevoz do nemocnice.

„Napriek obrovskej snahe všetkých zúčastnených muž pri prevoze do nemocnice svoj boj o život prehral. Horskí záchranári vyjadrujú ľútosť nad udalosťou, pri ktorej prišiel o život človek a kamarát, ktorý oddane spolupracoval s HZS a touto cestou vyjadrujú pozostalým úprimnú sústrasť,“ píše sa v závere správy Horskej záchrannej služby.


0 zdieľaní
Zdroj: Horská záchranná služba

Dopravný servis
Škultétyho
Kolóna
16:27
Kragujevská
Kolóna
16:24
Kamenná
Kolóna
16:13
Solinky, Centrálna
Kolóna
16:13
Na Horevaží
Kolóna
16:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina