Pri dopravnej nehode vyhasol život 25-ročného muža zo Žiliny


Foto: Pri dopravnej nehode vyhasol život 25-ročného muža zo Žiliny

V stredu (24. septembra) pred pol ôsmou hodinou večer došlo na ceste tretej triedy v Turzovke (okres Čadca), časť Turkov k tragickej dopravnej nehode. 42 ročný vodič (z okresu Čadca) viedol motorové vozidlo Citroën Xsara v smere od mesta Turzovka na miestnu časť Turkov. Pri prechádzaní pravotočivej zákruty, v neosvetlenom úseku cesty, z doposiaľ presne nezistených príčin, s vozidlom zachytil na ceste ležiaceho 25 ročného chodca (zo Žiliny). Ten utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste žiaľ podľahol. Alkohol u vodiča vykonanou dychovou skúškou zistený nebol a u chodca bola nariadená pitva. Hmotná škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na 50.-€.
V súvislosti s touto tragickou udalosťou poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci podozrenia z prečinu usmrtenia.
Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.


Vidieť a byť videný je životne dôležité nielen pre vodičov motorových vozidiel, ale najmä pre chodcov a cyklistov, ktorí sú pri zrážke s motorovým vozidlom oveľa viac ohrození ako osádka vozidla. O to viac by mali dbať na svoju bezpečnosť. Okrem primeranej opatrnosti, je preto potrebné obliecť sa tak, aby nás bolo vidieť aj za zníženej viditeľnosti. Vodič motorového vozidla má za zníženej viditeľnosti omnoho menšiu možnosť zabrániť stretu s nemotorovým účastníkom cestnej premávky, ktorého pohyb na ceste zbadá neskoro. Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Polícia vyzýva chodcov i cyklistov, aby túto povinnosť nezanedbávali.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.
Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky.

Prečítajte si viac: