Predstavenie knihy: Silbaš - dedina snov


Foto: Predstavenie knihy: Silbaš - dedina snov

V Krajskej knižnici v Žiline, organizácii v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja bude o živote slovenských prisťahovalcov v Kanade rozprávať Ondrej Miháľ.

Život prisťahovalca nebýva jednoduchý. Nové prostredie, nový jazyk, večné snívanie o domovine. Nám, ktorí v srdci Európy žijeme, sa už naša krajina stala všednou, no pre spoluobčanov žijúcich v zahraničí je drahá každá ulica, každý strom.
Ondrej Miháľ sa narodil v slovensko-srbskej dedine Silbaš vo Vojvodine a do Kanady emigroval so sestrou a matkou keď mal jedenásť rokov. Nasledovali otca, ktorý odišiel za oceán rok predtým. V roku 1995 bol jedným zo zakladajúcich členov Kanadského slovenského inštitútu. Napísal viacero dvojjazyčných kníh o živote Slovákov v Kanade, o ich zvykoch, či náboženskom živote.

Kniha Silbaš – dedina snov alebo Budúci rok ideme domov rozpráva o osudoch slovenských prisťahovaleckých rodín v Kanade. Časopis Kanadský Slovák píše: „Ondrej Miháľ nás drží za ruku ako otec svoje dieťa, ktorému ukazuje pre neho nepoznané zákutia novej zeme. S ním sa prechádzame po Silbaši, s ním si sadáme k stolu a spolu s ním počúvame otca, ktorý roky opakuje slová o tom, že  na budúci rok pôjdeme domov.“

Príďte sa pozrieť na Slovákov inými očami do Krajskej knižnice v Žiline 29. júna o 17:00. Objavte s nami krásu slova „domov“.


Miesto: Krajská knižnica v Žiline
Dátum: 29.06.2017 - 17:00


Prečítajte si viac: