Openliga # 4: KSF Doxx Žilina zaznamenal v Martine plný bodový zisk


Foto: Openliga # 4: KSF Doxx Žilina zaznamenal v Martine plný bodový zisk

TJ Neografia Martin– KSF Doxx Žilina 3:5 (0:2)

Góly: Kucej 2, Valášek – Povinec 2, Gavrilov 2, M. Volek
Spartak: Škuta - Struhár (K), Lukášik, Móric, Špirko, Kucej, Pleško, Volna, Valášek, Fúčela
Doxx: Juhás (37. Dorčík) - O. Volek (K), Gavrilov, Lazar, Hlucháň - Halama, Kabašta, M. Volek, Povinec, Frátrik

Štvrté openligové kolo sme odohrali na ihrisku nováčika súťaže z Martina. Úvod duelu bol vyrovnaný, obe mužstvá mali niekoľko príležitostí, ktoré však ostali nepremenené. V polovici prvého dejstva sme nedokázali premeniť tri čisté šance, našťastie vzápätí sme využili brejkovú situáciu a po prihrávke Povinca rutinérsky zakončil Martin Volek - 0:1. V posledných sekundách polčasu všetkých prekvapil Peťo Povinec, ktorý ďalekonosnou strelou do protipohybu brankára zvýšil na polčasových 2:0.

Do druhého dejstva sme vstúpili dobre, vypracovali sme si niekoľko vyložených príležitostí, vďaka ktorým sme mohli súperovi odskočiť. Domáci zareagovali hrou bez brankára, ktorá Martinčanom priniesla úspech v podobe dvoch gólov Tomáša Kuceja. Tento nepríjemný zápasový zvrat odvrátil Gavrilov, ktorý sa presadil krížnou strelou z ľavej strely - 2:3.

Záver duelu sme vďaka kolektívnemu výkonu dotiahli do zdarného konca, keď najprv Povinec využil chybnú rozohrávku domácich a trafil prázdnu bránu Neografie (2:4) a tri minúty pred záverom zápasu sa po rýchlom výhode Juhása druhýkrát  v zápase presadil Gavrilov (2:5). V samom závere sa ešte po chybe v našej defenzíve presadil domáci Valášek (3:5), na našom víťazstve sa ale už nič nezmenilo.

Po neúspešných vystúpeniach v úvode ročníka sme sa konečne zabrali naplno. Hlavným faktorom bol kolektívny výkon a zodpovedná hra v defenzíve. V najbližšom kole privítame na domácej palubovke Prievidzu a našim cieľom bude krok za krokom získavať do tabuľky ďalšie a ďalšie body.


Prečítajte si viac: