Cyklobusy SAD Žilina mali veľký úspech, previezli dvojnásobne viac bicyklov ako minulý rok


Foto: Cyklobusy SAD Žilina mali veľký úspech, previezli dvojnásobne viac bicyklov ako minulý rok

Pomaly odkladáme bicykle do pivníc a onedlho ich vymeníme za lyže. Dúfame, že cyklistická sezóna 2016 ostane aj pre vás nezabudnuteľná. Veď vďaka cyklobusom mnohí z vás vyskúšali nové trasy v malebnej bystrickej a terchovskej doline.

Tento rok previezli cyklobusy dvakrát viac bicyklov, Bystrická cyklomagistrála je vďaka nim na dosah


Novinka minulého roka sa toto leto naplno zabehla. Cyklobusy SAD Žilina vyrazili na cesty v polovici júna. Išlo vždy o dva cyklobusy denne smerom do Novej Bystrice a Terchovej. Tento rok previezli 1279 bicyklov, čo je dvojnásobný počet oproti roku 2015. „Po druhej sezóne sme zistili, že takáto ponuka cyklobusových spojov má naozaj význam. Hoci toto leto bolo z pohľadu počasia nepriaznivejšie, cyklistov to neodradilo a využívali cyklobusy vo veľkom. Preto sme do ponuky pridali aj piatkové spoje počas prázdnin a predĺžili prevádzku až do konca septembra,“ ozrejmuje generálny riaditeľ SAD Žilina Peter Pobeha.

Najväčším lákadlom bola Bystrická cyklomagistrála, kam sa autobusovými spojmi previezlo 1076 bicyklov. Ide o mimoriadne atraktívnu lokalitu, no na to, aby tam človek šliapal do pedálov až zo Žiliny, to bolo priďaleko. Nie každý má tiež vybavené auto stojanom na bicykle. Preto boli tieto autobusy u bicyklujúcej verejnosti viac ako vítané a počas leta si mohli vychutnať nádherné cyklotrasy aj v tejto oblasti. Okrem cyklistov však využili tieto spoje aj iní cestujúci, medzi nimi množstvo turistov. Cestovalo spolu až o 8388 ľudí. „V tomto počte sa cyklobusy skoro vyrovnali bežným autobusom. Napríklad „terchovský cyklobus“ previezol 3676 cestujúcich, ktorí ho využili prevažne za účelom turistiky. Podrhnuté a zrátané, na svoje si prišli všetci, či už cyklisti, turisti alebo bežní cestujúci, ktorým sa takto zvýšila ponuka spojov počas víkendov,“ dodáva riaditeľ spoločnosti.

Veríme, že zavedením cyklobusov v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom sme potešili športujúcu verejnosť a prispeli tak k zdravšiemu telu i duchu. Bicyklom zdar, aspoň do budúceho leta!

Prečítajte si viac:

Zdroj: SAD Žilina