Žilinčanka Dudjaková víťazkou HUNGARIAN OPEN v karate


Foto: Žilinčanka Dudjaková víťazkou HUNGARIAN OPEN v karate
Galéria: 6 fotiek

1 víkend, 3 turnaje, 11 medailí. Aj tak by sa dal charakterizovať nabitý súťažný víkend karatistov AC Uniza, ktorí bojovali až na 3 frontoch a akoby inšpirovaní víťazstvom Petra Sagana, podávali veľmi dobré výkony. Poďme však pekne po poriadku.

Najskôr v sobotu vycestovali do Starej ľubovne žiaci a dorastenci, ktorí opäť ukázali, že o nich budeme ešte veľa počuť. Štatistika 6 pretekárov, 6 medailí hovorí sama za seba. Z východu domov priviezli 2 zlaté, 1 striebornú  a 3 bronzové medaile. Zo zlata sa tešili Tomáš Králik a Jakub Pechota, striebro získal Martin Čutka a bronz Aneta Pechotová a Monika Nováková.

V nedeľu sa súbežne konali 2 turnaje. Pohár SNP v Banskej Bystrici a kvalitne obsadený medzinárodný turnaj Hungarian Open v Budapešti, ktorý bol zároveň nominačným turnajom ME juniorov. V Budapešti sa najviac darilo Sáre Duďjakovej, ktorá okrem súperiek bojovala aj so zdravotnými problemami a bojovala naozaj statočne. Po náročných zápasoch s dvomi súperkami z Maďarska, v semifinále proti súperke z Chorvátska a vo finále proti Rumunke vystúpila až na najvyšší stupienok. Dva bronzy k nej pridali Barbora Bačinská a Monika Nováková. Za pozornosť stoji víťazstvo juniora Mareka Pončku nad domácim vícemajstrom Európy Balazsom, žiaľ neskoršie 4. miesto na body v kvalifikácii ME nestačilo.

Zahanbiť sa napokon nedala ani skromná výprava v Banskej Bystrici, kde zvíťazila Eva Nováková a nadviazala tak na minulotýždňový bronz z Polish Open. Bronzovou medailou jej sekundoval Andrej Hoľan.  

Výsledkový servis

Hungarian Open:
1. miesto:
Sára Dudjaková - kumite mladšie dorastenky - 50 kg
3. miesto:
Monika Nováková – kumite staršie žiačky – 40 kg
Barbora Bačinská – kumite staršie žiačky + 40 kg

Pohár SNP:
1. miesto:
Eva Nováková - kumite seniorky - 55 kg
3. miesto:
Andrej Hoľan – kumite seniori + 75 kg

Ľubovňa Open Cup:
1. miesto:
Tomáš Králik - kumite mladší žiaci 8-9 rokov nad 35kg
Jakub Pechota - kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 28kg
2. miesto:
Martin Čutka - kumite kadeti 14-15 rokov do 63kg
3. miesto:
Monika Nováková – kumite staršie žiačky – 40 kg
Aneta Pechotová - kumite mladšie dorastenky 12-13 rokov do 45kg
Roberta Šugárrová - kumite staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg
Zdroj: Karate Klub AC UNIZA Žilina