Blog Swine Daily organizuje 22.-23.4. na Stanici Žilina-Záriečie festival súčasného umenia a hudby


Foto: Blog Swine Daily organizuje 22.-23.4. na Stanici Žilina-Záriečie festival súčasného umenia a hudby

Blog Swine Daily organizuje 22.-23.4. na Stanici Žilina-Záriečie festival súčasného umenia a hudby Mladý slovenský nezávislý blog Swine Daily, ktorý sa zameriava najmä na hudbu a vizuálne umenie, oslavuje svoj prvý rok! V spolupráci s kultúrnym centrom Stanicou Žilina-Záriečie pripravil medzinárodný dvojdňový program. Swine Days, to je Pecha Kucha Night, diskusia, výstava, workshopy, live elektronická hudba a párty.

V piatok večer (22.4.) vám predstavíme na Pecha Kucha Night umelcov a zaujímavých ľudí z oblasti kultúry, ktorí nás počas roku oslovili. Druhú polovicu programu PKN bude mať na starosti samotná Stanica Žilina-Záriečie. Po prezentáciách bude na bare Special After Party s tajným hosťom. Pozvanie potvrdili redaktori českého Radia Wave, pražská ilustrátorka Lucie Lučanská, nezávislé vydavateľstvá Take Take Take a KudlaPress, slovenskí maliari Juraj Florek, Martin Lukáč a ďalší.

Viac info vo FB udalosti tu: http://bit.ly/PechaKuchaSwineDays

V sobotu (23.4.) sa od obeda bude celý program odohrávať v priestoroch Staničky a v Plusmínusnula galérii. Od obeda budú prebiehať umelecké a dizajnové workshopy, neskôr bude pri bare neformálna diskusia s mladými vizuálnymi umelcami z Česka a Slovenska o súčasnom umení. Na workshopy, výstavu a diskusiu bude dobrovoľné vstupné. Večer sa od 19:30 začne hudobný program. Hlavným headlinerom soboty bude budapeštiansky producent Imre Kiss so slovenskými koreňmi, ktorý sa na Slovensku ukázal aj na minuloročnom festivale Pohoda. V jeho hudbe sa mieša temné ponuré techno so špinavou lo-fi tanečnou hudbou.

Imre sa okrem slovenského labelu Proto Sites (sublabel Exitabu) ocitol aj v londýnskom vydavateľstve Lobster Theremin a maďarskom Farbwechseli. V Budapešti sa podieľa na novej rave párty sérii Crisis Sound System.

Lístky si v predpredaji môžete zakúpiť už teraz prostredníctvom Predpredaj.sk na http://bit.ly/PredpredajSwineDays

Na oba dva dni festivalu je cena vstupenky 7€, pre študentov je zlacnené vstupné 5€. Taktiež sa dajú kúpiť lístky aj osobitne len na vybraný jeden deň festivalu za 5€, respektíve 3€.

O Swine Daily:

Blog Swine Daily (pomenovaný mierne ironicky podľa obce Lietavská Svinná) založil na začiatku roku 2015 18-ročný študent Krištof Budke. Pôvodne mal slúžiť ako portál na informácie o slovenskej hudobnej scéne. Neskôr sa rozrástol redakčný tím, Swine Daily sa začali viac zameriavať na hĺbkové rozhovory s výtvarníkmii aj hudobníkmi, recenzie z koncertov, výstav aj festivalov. Súčasťou je aj séria hudobných mixov najmä od výtvarníkov z celého sveta. Swine Daily sa chcú viac zameriavať aj na organizáciu podujatí a koncertov.

Miesto: -
Dátum: 22.04.2016 - 20:00


Prečítajte si viac: