Deti a žiaci z Karate klubu AC UNIZA absolvovali druhé kolo slovenského pohára v Myjave


Foto: Deti a žiaci z Karate klubu AC UNIZA absolvovali druhé kolo slovenského pohára v Myjave
Galéria: 10 fotiek
Foto: Karate klub AC UNIZA Žilina

Uplynulý víkend sa v Myjave konalo druhé kolo slovenského pohára deti a žiakov v karate, v rámci ktorého zároveň prebehli aj MSR družstiev 8-9 ročných. Turnaje najmladších vekových skupín už tradične bývajú veľmi početne obsadené a inak tomu nebolo ani tento krát. 535 štartujúcich, z 52 klubov, vytvorilo dokopy až 1061 štartov.

Karate klub AC Uniza Žilina na podujatí získal 6 medailí, z toho 2 zlaté, a 4 bronzové. V začiatočníckej  súťaži agility sa zlatom blysla Izabela Bello a v kategórii športového zápasu kumite 10 - 11 ročných ju napodobnil Jakub Pechota, ktorý zvíťazil v 20 člennej kategórii  do 35 kg. Obaja zlatí medailisti majú pred záverečným, tretím kolom veľmi dobrú východiskovú pozíciu na celkový triumf v slovenskom pohári.

Úspešne si tiež počínali Alexander Bello a Mário Pavlovič, ktorí v kategóriách  kumite 8-9 ročných  do 34, resp. do 30 kg, zhodne obsadili tretie miesta, k čomu Bello pridal aj bronz v kategórii agility. Rovnaké umiestnenie získalo aj družstvo chlapcov v rámci MSR družstiev tejto vekovej kategórii.

Chalani štartovali v zložení Alexander Bello, Mário Pavlovič, Oliver Bodnár a Maximilián Krempaský a po voľnom žrebe v prvom kole sa následnými víťazstvami nad teamami z Partizánskeho a Nitry prebojovali až do semifinále. Tam ich, proti rovesníkom z Trenčína, o postup do finále pripravila len drobná.

Po nerozhodnom výsledku na zápasy, rozhodovalo pomocné kritérium, ktorým je celkové skóre z jednotlivých zápasov. To žiaľ hralo o jediný bod v prospech súpera. Po následnom víťazstve nad Starou Ľubovňou tak Žilinčania obhájili minuloročný bronz.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Výsledkový servis:
1. miesto:
Bello Izabela - Agility dievčatá 6 ročné,
Pechota Jakub - Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí.

3. miesto:
Bello Alexander - Agility chlapci 9 roční,
Bello Alexander - Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg pokročilí,
Pavlovič Mário - Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí,
Team AC UNIZA - kumite mladší žiaci 8 - 9 roční.

5. miesto:
Bodnár Oliver - Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 26kg pokročilí,
Kampa Martin - Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg začiatočníci.

7. miesto:
Dršková Nella - Kata dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky,
Dršková Nella - Kumite dievčatá 6-7 rokov do 28kg,
Vrabcová Veronika - Kumite staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg pokročiléPrečítajte si viac:


Zdroj: Karate klub AC UNIZA Žilina