Dnes najčítanejšie
VIDEO: V mestskej časti Bytčica prešiel vlak cez priecestie až po otvorení závor

02 november 2014 - 10:43

SOŠ Technická či Gymnázium Hlinská - aj tie získajú peniaze v najnovšej úprave župného rozpočtu

Štvrtá úprava župného rozpočtu priniesla dobré správy pre rozpočty zdravotníckych, vzdelávacích a kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Tisícky eur sú určené na rekonštrukcie, obnovy či nákup techniky a potrebných prístrojov. Celkovo sa rozpočet Žilinského kraja navýšil o takmer 2 milióny eur.

Peniaze získajú aj SOŠ Technická alebo Gymnázium Hlinská

Okrem príspevkov na zdravotníctvo napríklad pre nemocnicu v Čadci či v Dolnom Kubíne pôjde časť peňazí aj do školstva. Naprázdno teda neobídu ani stredné školy v pôsobnosti Žilinskej župy. Čiastka 60 tisíc zo župného rozpočtu poputuje na rekonštrukciu zatekajúcej strechy na Strednej odbornej škole technickej v Žiline a o 30 tisíc si prilepší Gymnázium Hlinská v Žiline, ktoré plánuje za tieto peniaze opraviť strechu nad šatňami. 

Posilní sa príspevok na zľavy v prímestskej doprave

Ďalšou dôležitou prioritou vo štvrtej úprave rozpočtu bola oblasť dopravy. Dovedna 1,5 milióna eur zo župných peňazí pôjde na posilnenie príspevku na zľavy v prímestskej doprave v celom Žilinskom kraji. Ďalší, necelý milión eur, putuje na spolufinancovanie projektov z eurofondov. „Máme veľa oblastí, do ktorých je potrebné investovať, no žiaľ iba obmedzenú výšku finančných prostriedkov. Som rád, že sa nám podarilo schváliť v poradí už štvrtú úpravu rozpočtu, vďaka ktorej zlepšíme situáciu či už v zdravotníctve, v školstve, kultúre alebo v doprave,“ vysvetlil situáciu žilinský župan Juraj Blanár.
0 reakcií


Dopravný servis
Predmestská
Kolóna
21:26
Predmestská
Stacionárny radar
21:24
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
20:44
Rudinka
Prekážka na ceste
20:41
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia