Dnes najčítanejšie
Prístup na parkovisko ŽILPO a Kaufland uľahčí nové prepojenie s Obchodnou ulicou, mesto začalo stavebné konanie

17 júl 2017 - 09:23

Ares AC Uniza cez Orient až na Ďaleký východ - zverenci cestujú na Camp thaiboxing Asia II

„Naši zverenci vyrážajú po nedávnych úspešných zápasoch v Žiline opäť do sveta. Začiatkom júla sa predstavil Milan Kováč na prestížnom galavečeri World Kickboxing Champions Night v Istanbule, kde si zmeral sily s domácim bojovníkom Simanom Uluturkom,“ prezrádza manažér klubu Richard Šimko.

Zápas prebiehal podľa pravidiel K1, v kategórii do 77 kg na tri trojminútové kolá. Prvé kolo začalo zostra, turecký súper bol šikovný pästiar, no žilinský boxer K.O.váč, ako ho doma prezývajú, sa nenechal zastrašiť a zatlačil súpera tvrdými údermi do defenzívy. Hala plná domácich fanúšikov stíchla. Zápas pokračoval vo vysokom tepme, celkovo bol pomerne vyrovnaný. V závere mal však viac síl domáci a strhol víťazstvo na svoju stranu. 

K výsledku zápasu sa nám vyjadril Aresák Milan: „Z môjho pohľadu bol zápas vyrovnaný až do konca, očakával som, že pridajú extra kolo, no rozhodli v prospech domáceho fightera.“

Ďalšou zastávkou za hranicami Slovenska je kolíska thajského boxu. Prešiel rok a zverenci Aresu sa opäť vracajú na medzinárodný camp thaiboxing Asia II

Stáva sa tradíciou, že každoročne v letnom období vyšle klub Ares svojich odchovancov na získanie nových zručností v tomto športe. Thajský štýl boxu je výrazne odlišný od  európskeho. V ringu sa používa oveľa viac kopov, lakťov a klinčové techniky, zatiaľ čo u nás sme zvyknutí viac na boxerské údery. V Thajsku sú zápasy niekoľkonásobne tvrdšie, náročnejšie na vytrvalosť a mnohokrát končia zranením.

Tento rok sa výpravy zúčastní Milan Kováč s Milanom Ďuricom, pod vedením Dana Sviteka, ktorého už domáci mali česť spoznať.

0 reakcií


Dopravný servis
Strážov
Prekážka na ceste
17:38
Rudinka
Kolóna
17:29
Košická
Kolóna
17:22
Porúbka
Dopravná nehoda
17:14
Rudinka
Kolóna
17:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia