Dnes najčítanejšie
Nehoda pri Kysuckom Novom Meste dnes ráno ochromila dopravu až v Žiline, zranili sa dve osoby

08 jún 2017 - 12:48

Poslanci schválili 90-tisíc eur na rekonštrukciu vnútorného bazéna na žilinskej plavárni

Foto: Poslanci schválili 90-tisíc eur na rekonštrukciu vnútorného bazéna na žilinskej plavárni
Foto: ilustračné - tikzilina.eu

Na uplynulom mimoriadnom zastupiteľstve, ktoré sa konalo na Radnici mesta Žilina dňa 5. júna 2017, schválili mestskí poslanci viaceré zmeny v rozpočte. Medzi jednu z nich patrí aj pridelenie spolu 102-tisíc eur z prostriedkov rezervného fondu mesta vo forme kapitálového transferu Mestskej plavárni v Žiline.

Transfer je určený na rekonštrukciu vnútorného plaveckého bazéna, ktorej cenový odhad v celkovej výške 90-tisíc eur je zahrnutý aj v pláne investícií spoločnosti pre rok 2017. Ďalších 12-tisíc eur poputuje na rekonštrukciu technológie plavárne.

Súčasťou rekonštrukcie je aj predĺženie bazéna pre splnenie medzinárodných štandardov


Plán investícií Mestskej krytej plavárne pre rok 2017 spresňuje, že by sa malo jednať o kompletnú opravu vrátane spárovania, pribudnúť by mala časomiera a nové mostíky.

Rekonštrukcia vnútorného bazéna mestskej krytej plavárne je predbežne naplánovaná v dĺžke trvania tri týždne, stále však prebieha verejné obstarávanie na dodanie technológie, takže viac informácií a presnejšie dátumy bude možné uviesť až po jeho skončení,“ uviedol riaditeľ plavárne Vladislav Harčar.

Zároveň dojde počas rekonštrukcie k predĺženiu vnútorného bazénu tak, aby po nasadení dotykových čidiel spĺňal medzinárodné štandardy pre uznávanie rekordov. „Bazén sa bude predĺžovať na dĺžku na požadované rozmery tak, aby boli splnené štandardy pre uznávanie rekordov podľa Medzinárodnej plaveckej federácie,“ spresnil riaditeľ Harčar.

Predbežne by mala rekonštrukcia prebehnúť na prelome mesiacov september a október, bližšie informácie prinesie plaváreň návštevníkom po stanovení presných termínov.


110 zdieľaní

Dopravný servis
Oškerda
Kolóna
07:14
Košická
Kolóna
07:14
Strečno
Kolóna
07:12
Radoľa
Kolóna
07:12
Strečno
Policajná hliadka
07:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia