Dnes najčítanejšie
V Žiline trénovali inštruktori výsadkovej prípravy aj príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia

06 jún 2017 - 14:30

Seniori na Vlčincoch dostali do užívania nový outdoorový fitpark

Foto: Seniori na Vlčincoch dostali do užívania nový outdoorový fitpark
Foto: TS Mesto Žilina

Seniori sa môžu tešiť z nového fitparku, ktorý dalo pre nich vybudovať mesto Žilina. Nachádza sa v areáli Denného centra, Námestie J. Borodača č. 1. Bolo vybudovaných 10 zariadení v celkovej sume 14 212,50 eura s DPH. Okrem primátora a seniorov sa otvorenia zúčastnili aj poslanci Jana Filipová, Iveta Martinková, Patrik Groma, Martin Barčík a Marián Zrník.

Outdoorový fitpark bol vybudovaný pre seniorov z denného centra na sídlisku Vlčince, aby podporoval ich aktívny pohyb a spevňoval svalstvo. Celkovo bolo vybudovaných 10 strojov, tzv. lyže, korčule, surf, twister triple, bočné kyvadlo, jazdec, veslá, odrážacie sedáky, posilňovanie dolných rúk a bradlá. Fitpark bude zatiaľ otvorený od pondelka do piatka, v čase od 11.00 hod. do 19.00.hod.

„Vonkajšie fitparky sa v našej spoločnosti a v meste stretávajú s veľkou popularitou. Preto s nápadom vybudovania takéhoto parku v našom dennom centre sme vyšli v ústrety. Myslím si, že aj seniori majú záujem o aktívny pohyb či podporu svalstva v rámci cvičení. Môže to pomôcť k ich vitálnosti a dlhovekosti,“ dodal primátor Igor Choma.

109 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
13:57
Strečno
Práca na ceste
13:27
Estakáda
Jama na ceste
13:22
Estakáda
Prekážka na ceste
13:12
Košická
Policajná hliadka
12:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia