Dnes najčítanejšie
Neznámy muž napadol v Žiline vodiča autobusu MHD. Polícia prosí o pomoc pri jeho stotožnení aj o informácie

06 jún 2017 - 14:30

Seniori na Vlčincoch dostali do užívania nový outdoorový fitpark

Foto: Seniori na Vlčincoch dostali do užívania nový outdoorový fitpark
Foto: TS Mesto Žilina
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Seniori sa môžu tešiť z nového fitparku, ktorý dalo pre nich vybudovať mesto Žilina. Nachádza sa v areáli Denného centra, Námestie J. Borodača č. 1. Bolo vybudovaných 10 zariadení v celkovej sume 14 212,50 eura s DPH. Okrem primátora a seniorov sa otvorenia zúčastnili aj poslanci Jana Filipová, Iveta Martinková, Patrik Groma, Martin Barčík a Marián Zrník.

Outdoorový fitpark bol vybudovaný pre seniorov z denného centra na sídlisku Vlčince, aby podporoval ich aktívny pohyb a spevňoval svalstvo. Celkovo bolo vybudovaných 10 strojov, tzv. lyže, korčule, surf, twister triple, bočné kyvadlo, jazdec, veslá, odrážacie sedáky, posilňovanie dolných rúk a bradlá. Fitpark bude zatiaľ otvorený od pondelka do piatka, v čase od 11.00 hod. do 19.00.hod.

„Vonkajšie fitparky sa v našej spoločnosti a v meste stretávajú s veľkou popularitou. Preto s nápadom vybudovania takéhoto parku v našom dennom centre sme vyšli v ústrety. Myslím si, že aj seniori majú záujem o aktívny pohyb či podporu svalstva v rámci cvičení. Môže to pomôcť k ich vitálnosti a dlhovekosti,“ dodal primátor Igor Choma.

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
20:30
Nemocničná
Práca na ceste
20:29
Na Horevaží
Policajná hliadka
19:24
Lavobrezná
Práca na ceste
19:13
Strečno
Kolóna
19:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia