Dnes najčítanejšie
Dnes nás čaká doteraz najchladnejšia noc v januári, teplota môže klesnúť až na - 25 °C

05 september 2014 - 10:01

Žilinská polícia úspešná v boji proti drogovej trestnej činnosti

ŽILINA – DOLNÝ KUBÍN
Žilinská polícia úspešná v boji proti drogovej trestnej činnosti na Orave,
podozrivý muž drogy uschovával aj pod koreňmi stromov

V uplynulých dňoch žilinská polícia vykonala na Orave akciu, pri ktorej zadržala dvoch dílerov drog. Podľa doposiaľ zistených informácií mala dvojica mužov (28) z Dolného Kubína od septembra 2012 v Dolnom Kubíne predávať a distribuovať omamnú látku – marihuanu. Drogu 28 ročný Roman nakupoval od presne nezistených osôb z Českej republiky. Zakúpenú drogu potom prechovával na rôznych miestach v okrese Dolný Kubín. Počas akcie polícia prehľadala osobné motorové vozidlo KIA Ceed, v ktorom zaistila drogu, ktorú v ňom 28 ročný Roman prevážal. Ďalší rastlinný materiál polícia zaistila v lesnom poraste nad Gacelskou cestou v Dolnom Kubíne, kde drogu Dolnokubínčan ukrýval. Zaistený rastlinný materiál bol zaslaný na kriminalistickú expertízu. Podľa predbežnej expertízy rastlinný materiál obsahoval účinnú látku tetrahydrokanabinol. Z doposiaľ preskúmaného množstva by bolo možné vyrobiť 827 až 2510 obvykle jednorazových dávok drogy.

Druhý muž tiež 28 ročný Róbert z Dolného Kubína si doposiaľ neustáleným spôsobom zadovážil rastlinnú hmotu v dvoch mikroténových vreckách, ktorú prechovával v taške uloženej v skrini v byte, v ktorom býval. Látka bola počas domovej prehliadky zaistená a zaslaná na kriminalistickú expertízu. Podľa predbežných výsledkov expertízy zaistený materiál rovnako obsahoval účinnú látku tetrahydrokanabinol a zo zaisteného množstva by bolo možné vyrobiť 607 až 1820 obvykle jednorazových dávok drogy.

Obidvoch mužov vyšetrovateľ obvinil zo obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Na obvinených mužov zároveň vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby. V prípade preukázania viny hrozí obom obvineným mužom trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Zdroj: Tlačová správa KR PZ v Žiline
0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
18:27
Predmestská
Dopravná nehoda
17:29
Koňhora
Policajná hliadka
15:58
Lavobrezná
Policajná hliadka
15:43
Strečno
Policajná hliadka
15:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia