Dnes najčítanejšie
Na Vlčincoch dnes kvôli havárii nepotečie teplá voda, fungovať nebude ani ústredné kúrenie

24 apríl 2017 - 16:07

Nebezpečné klady popri ceste pod Strečnom odstránia už tento týždeň

Foto: Nebezpečné klady popri ceste pod Strečnom odstránia už tento týždeň
Foto: čitateľ

Čitateľ nás upozornil na potenciálne nebezpečenstvo, ktoré hrozí na úseku cesty pod Strečnom. Drevené klády, ktoré tvoria časť zábran, sú totiž poškodené a pri nešťastnej zhode náhod by mohli spadnúť do cesty. „Klády sú zlomené už niekoľko týždňov, a je otázka času, kedy spadnú do cesty,“ uviedol čitateľ Jakub.

So žiadosťou o stanovisko sme sa obrátili na rezort životného prostredia, ktoré spresnilo, že zábrany odstráni zhotoviteľ sanačných prác, ktoré momentálne prebiehajú na skalnom brale. „Poškodené drevené zábrany budú počas tohto týždňa odstránené zhotoviteľom sanačných prác na skalnom brale Strečno,“ uviedol hovorca Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky Tomáš Ferenčák.

Sanačné práce na skalnom brale realizuje firma ARCADIS CZ, a. s., organizačná zložka Slovensko, práce na tri etapy majú stanovený termín ukončenia 30. júna 2017. Víťazná cena za vykonanie nevyhnutných protihavarijných opatrení je podľa výsledku verejného obstarávanie 867 702 eur s DPH.Dopravný servis
Rajecké Teplice
Policajná hliadka
14:14
Vysokoškolákov
Policajná hliadka
14:13
Strečno
Jama na ceste
14:08
Na Horevaží
Kolóna
14:07
Bytčica, Dlhá
Kolóna
14:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina