Dnes najčítanejšie
Testy odhalili v utorok 567 prípadov koronavírusu, v rámci kraja je najviac v Martine a na Orave

17 február 2017 - 10:50

Po upozornení na problém, prišli pracovníci odstrániť asfaltový postrek z panelákových vchodov

Foto: Po upozornení na problém, prišli pracovníci odstrániť asfaltový postrek z panelákových vchodov
Foto: čitateľ

Pre pár dňami sme vás informovali o tom, ak sa na nás obrátil čitateľ Zdeno s nepríjemným problémom, ktorý pretrváva v časti Soliniek v súvislosti s rekonštrukciou chodníkov. Pri nej totiž používa zhotoviteľ asfaltový postrek, a ten spôsobuje vrásky na čele ľuďom bývajúcim v okolitých panelákoch. Obyvatelia Soliniek si totiž nedobrovoľne nosia časť postreku so sebou do bytu.

Postrek bolo možné očistiť technickým benzínom, no daňou za to bol zápach v byte, ktorý sa v zimných mesiacoch pri domácnosti s deťmi veľmi ťažko vetrá. Vedenie Mesta Žilina sa občanom Soliniek ospravedlnilo a poprosilo ich o strpenie stavebných prác.

Netrvalo to však dlho a pod oknami bytov sa objavili aj pracovníci spoločnosti Žilinské komunikácie. Tí prišli odstrániť asfaltový postrek z vchodov bytových domov. S pomocou benzínu vyčistili všetky vchody, v ktorých obyvatelia bojovali s problémom. 

„Napísal som aj pánovi primátorovi poďakovanie, že zmobilizoval ľudí tak rýchlo. Aspoň to zmierni naše starosti s neustálym čistením,“ dodáva na záver čitateľ Zdeno.
11 zdieľaní

Dopravný servis
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
12:30
Estakáda
Prekážka na ceste
12:08
Lavobrezná
Práca na ceste
12:00
Strečno
Kolóna
11:55
Na Horevaží
Práca na ceste
11:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia