Dnes najčítanejšie
Na detskom ihrisku na Hlinách 4 v Žiline sú porozhadzované telá zdochnutých myší

17 február 2017 - 10:50

Po upozornení na problém, prišli pracovníci odstrániť asfaltový postrek z panelákových vchodov

Foto: Po upozornení na problém, prišli pracovníci odstrániť asfaltový postrek z panelákových vchodov
Foto: čitateľ

Pre pár dňami sme vás informovali o tom, ak sa na nás obrátil čitateľ Zdeno s nepríjemným problémom, ktorý pretrváva v časti Soliniek v súvislosti s rekonštrukciou chodníkov. Pri nej totiž používa zhotoviteľ asfaltový postrek, a ten spôsobuje vrásky na čele ľuďom bývajúcim v okolitých panelákoch. Obyvatelia Soliniek si totiž nedobrovoľne nosia časť postreku so sebou do bytu.

Postrek bolo možné očistiť technickým benzínom, no daňou za to bol zápach v byte, ktorý sa v zimných mesiacoch pri domácnosti s deťmi veľmi ťažko vetrá. Vedenie Mesta Žilina sa občanom Soliniek ospravedlnilo a poprosilo ich o strpenie stavebných prác.

Netrvalo to však dlho a pod oknami bytov sa objavili aj pracovníci spoločnosti Žilinské komunikácie. Tí prišli odstrániť asfaltový postrek z vchodov bytových domov. S pomocou benzínu vyčistili všetky vchody, v ktorých obyvatelia bojovali s problémom. 

„Napísal som aj pánovi primátorovi poďakovanie, že zmobilizoval ľudí tak rýchlo. Aspoň to zmierni naše starosti s neustálym čistením,“ dodáva na záver čitateľ Zdeno.


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
20:57
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
20:55
Mostná
Práca na ceste
20:40
Lavobrezná
Policajná hliadka
20:27
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
20:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia