Dnes najčítanejšie
Už viete koho budete voliť? Kandidáti na župana ŽSK a primátora Žiliny sa predstavia v diskusiách na Žilinak.sk

20 január 2017 - 13:45

Kauza colnice vo Svrčinovci vrcholí, vyšetrovateľ žiada obžalovať bývalého starostu z falšovania

Foto: Kauza colnice vo Svrčinovci vrcholí, vyšetrovateľ žiada obžalovať bývalého starostu z falšovania
Foto: ilustračné

V týchto dňoch vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline ukončil vyšetrovanie kauzy predaja budovy bývalej colnice v obci Svrčinovec, okres Čadca. Spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby na 42 ročného Juraja S., ktorý čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu prípravy v súbehu s prečinom falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky, predložil vyšetrovateľ dozorujúcemu prokurátorovi.  

Podľa obvinenia mal obvinený počas výkonu verejnej funkcie od 1. januára 2007 do 10. decembra 2014, spísať notársku zápisnicu na základe ktorej obec Svrčinovec v postavení dlžníka uznala svoj dlh voči súkromnej spoločnosti so sídlom v Cyperskej republike vo výške 200.000,-€, pričom došlo k postúpeniu tejto pohľadávky súkromnej spoločnosti so sídlom v Ostrave. Zároveň mal spísať notársku zápisnicu, na základe ktorej obec

Svrčinovec v postavení dlžníka uznala svoj dlh voči súkromnej spoločnosti so sídlom v Brne vo výške 250.000,-€.  Obidve tieto notárske zápisnice sa stali  aj exekučným titulom na exekúciu celého majetku obce Svrčinovec. Podkladom pre vyhotovenie kúpnej zmluvy o predaji budovy bývalej colnice a notárskych zápisníc mali byť falošné a pozmenené verejné listiny, ktoré mal sfalšovať a pozmeniť obvinený Juraj S.

Obvinenému Jurajovi S. hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Zdroj: KR PZ


Dopravný servis
Solinky, Centrálna
Kolóna
08:00
Bytčica, Dlhá
Kolóna
08:00
Solinky, Centrálna
Kolóna
08:00
Hlinská
Kolóna
07:59
Solinky, Pod hájom
Kolóna
07:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina