Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

19 december 2016 - 12:59

Aj tento rok priniesli skauti Betlehemské svetlo na Radnicu mesta Žilina

Foto: Aj tento rok priniesli skauti Betlehemské svetlo na Radnicu mesta Žilina
Foto: TS Mesto Žilina

Betlehemské svetlo priniesli aj tento rok na radnicu členovia Slovenského skautingu – 12. zbor Scarabeus Žilina. Betlehemské svetlo bude prístupné vo vestibule Mestského úradu v Žiline v priebehu dnešného dňa.

Na Slovensko sa Betlehemské svetlo dostalo  v sobotu 17. decembra 2016 z Viedne, kde ho rakúski skauti odovzdali zástupcom Slovenského skautingu.  História Betlehemského svetla siaha do 12. storočia, jeho novodobú históriu píšeme od roku 1986, kedy tradíciu roznášať plamienok založili naši susedia Rakúšania. Pred Vianocami poslali do Betlehema lietadlom telesne postihnuté dieťa, ktoré v Bazilike Narodenia Pána odpálilo z večného svetla plamienok a lietadlom ho prinieslo späť do mesta Linz. Tam sa ho ujali miestni skauti, ktorí ho začali roznášať do ostatných častí Rakúska.
 
Po roku 1989, keď padli totalitné režimy v Európe, sa tento zvyk rozšíril aj do ostatných krajín susediacich s Rakúskom, vrátane Slovenska, po ktorom roznášajú skauti svetielko už od roku 1990. V súčasnosti je tradícia Betlehemského svetla rozšírená aj v ostatných častiach sveta, mimo Európu.

Betlehemské svetlo je pre záujemcov k dispozícii aj vo vestibule Mestského úradu v Žiline v priebehu dnešného dňa, t. j. 19.  decembra.16 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
23:45
Nemocničná
Policajná hliadka
18:53
Závodská cesta
Jama na ceste
18:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:42
Rosina
Prekážka na ceste
18:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.