Dnes najčítanejšie
Zrážka vlaku s automobilom na železničnom priecestí skončila tragicky, príčinu vyšetruje polícia

30 júl 2016 - 13:09

Zástupcovia mesta kontrolujú mestské zariadenia aj počas prázdnin

Zástupcovia primátora Patrik Groma a Anton Trnovec vykonali kontroly mestských zariadení. Navštívili Materskú školu, Jarná na sídlisku Hliny, na ktorej prebieha rekonštrukcia sociálnych zariadení. Skontrolovali Základnú školu s materskou školou, sv. Gorazda 1 na sídlisku Vlčince, v ktorej prebehla rekonštrukcia ešte v roku 2014. Posledná zastávka bola na Mestskej krytej plavárni Žilina, kde skontrolovali pripravenosť vonkajších bazénov na letnú sezónu.

Skontrolovali rekonštrukcie materskej aj základnej školy


Materská škola Jarná prechádza počas letných prázdnin rekonštrukciou. Práce sú zamerané na rekonštrukciu sociálnych zariadení, pričom v súčasnosti prebiehajú búracie práce. Demontované sú všetky umývadlá a záchody. V každej sociálnej bunke sa realizuje nová podlahová kanalizácia pre wc, vaničku, výlevku a umývadlá. Všetky obklady sú vysekané a vykonávajú sa drážky pre nové rozvody vody.

Základná škola s materskou školou, sv. Gorazda 1, prešla rekonštrukciou ešte v roku 2014. Po zlúčení v roku 2004 disponovala materská škola troma triedami, čo bolo pre potreby zvýšených kapacít nedostačujúce. V roku 2014 počas letných mesiacov júl a august bola rozšírená o ďalšie dve triedy s vlastnými sociálnymi zariadeniami, šatňami a spálňou. Triedy sú moderne zariadené, nechýba ani interaktívna tabuľa.

Kontrole podrobili aj plaváreň spolu s pozemkami, o ktorých sa bude rokovať na mimoriadnom zastupiteľstve


Mestská krytá plaváreň je pripravená na letnú sezónu 2016. Vo vonkajšom areáli sú okrem bazénov pripravené stojany na bicykle, bufety a toalety. Nedostatky, ktoré boli zistené počas kontroly, dalo vedenie plavárne odstrániť. Návštevníci sa tak môžu počas nasledujúcich letných dní osviežiť a zrelaxovať.


„Kontroly vykonávame počas celých letných prázdnin, aby sme dohliadli na činnosť našich zariadení. Mnoho školských zariadení prechádza rekonštrukciou a chceme sa presvedčiť, či práce pokračujú tak, ako majú. Teší ma, že mestská plaváreň je dostatočne pripravená na súčasnú sezónu, už len to počasie by mohlo byť pre návštevníkov ústretovejšie. Na plavárni sme si ešte raz pozreli pozemky, ktoré chcú niektorí poslanci na budúcotýždňovom mimoriadnom zastupiteľstve vymeniť. Osobne s tým nebudem súhlasiť, pretože minulý rok občania jasne petíciou, čo je najvyššia forma priamej demokracie, a aj svojou účasťou na balkóne Radnice, vyjadrili absolútny nesúhlas s touto výmenou pozemkov,“ dodal zástupca primátora Patrik Groma.


Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Vranie
Stacionárny radar
18:54
Vranie
Policajná hliadka
18:43
Vysokoškolákov
Jama na ceste
18:07
Rajecká cesta
Stacionárny radar
17:59
Strečno
Kolóna
17:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia