Dnes najčítanejšie
Na diaľnici D3 na Kysuciach horel kamión, duchaprítomný vodič uchránil majetok v tisícoch eur

25 máj 2016 - 12:59

Problémy s dobrovoľným poplatkom v škôlkach pokračujú

Foto: Problémy s dobrovoľným poplatkom v škôlkach pokračujú
Foto: ilustračné

Približne pred dvoma týždňami sme sa po viacerých podnetoch od čitatelov začali zaujímať o dobrovoľný príspevok na prevádzku škôlok počas letných mesiacov v Žiline. Problematická a nejasná formulácia oznamu vyústila v dohady rodičov, či je poplatok povinný. K situácii sa už pre náš portál v minulosti vyjadril hovorca mesta Pavol Čorba.

“Mesto Žilina ako zriaďovateľ materských škôl vychádza v ústrety potrebám rodičov umiestniť svoje dieťa do materskej školy aj počas letných prázdnin. Rodičia majú možnosť na 6 týždňov v čase letných prázdnin umiestniť svoje dieťa do niektorej z otvorených materských škôl. Sponzorský príspevok si určujú riaditeľky materských škôl. Rodičia ho platia dobrovoľne”, uviedol Čorba.

Pri nezaplatení vzniká problém

Problém v prípade odmietnutia úhrady poplatku zaznamenala naša čitateľka. “Mne osobne sa stalo, že mi začali problémy s tým, že som dobrovoľný príspevok odmietla zaplatiť. Kde sa môžeme sťažovať?,” uviedla čitateľka, ktorá si neželá byť menovaná. Na druhej strane je na zvážení rodičov, či nie je lepšie poplatok uhradiť a prispieť tak ku skvalitneniu a pokrytiu nákladov škôlky, v ktorej bude vaše dieťa počas leta.

V prípade neuhradenia poplatkov sú totiž nutné škôlky chýbajúce peniaze hľadať inde.

0 zdieľaní

Dopravný servis
Oškerda
Kolóna
15:43
Rajecká cesta
Kolóna
15:41
Strečno
Jama na ceste
15:40
Strečno
Práca na ceste
15:13
Strečno
Jama na ceste
15:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia