Dnes najčítanejšie
Agresívny muž rozbil dvere na neurológii v žilinskej nemocnici, dožadoval sa svojej partnerky

05 apríl 2016 - 18:11

Aktuálne likvidujú hasiči na Kysuciach dva požiare lesa

Foto: Aktuálne likvidujú hasiči na Kysuciach dva požiare lesa
Foto: ilustračné

Podľa informácií z krajského operačného strediska hasičského a záchranného zboru v Žiline absolvujú v týchto chvíľach hasiči na Kysuciach dva výjazdy. V oboch prípadoch ide o požiar lesa.

Prvý výjazd prebieha v obci Dolný Vadičov, kde zasahujú na dvoch kusoch hasičskej techniky a na štvorkolke.

Druhý požiar je potrebné uhasiť v lese nad obcou Dunajov, pri Krásne nad Kysucou. Oznamovateľ uviedol, že vidí stúpajúci dym z lesa. Hasičská jednotka však čaká na zatvorených závorách pred vstupom do lesa. Na miesto smerujú aj dobrovoľní hasiči.

Situáciu sledujeme.

Nevypaľujte suchú trávu

Po dlhej zime sa jar začína ozývať naplno. Zvýšené riziko prinášajú typicky jarné požiare spôsobené vypaľovaním suchej trávy. Práve mesiac apríl dlhodobo patrí k mesiacom, keď horí častejšie. Tieto aktivity priamo ohrozujú ľudské životy, oheň v otvorenom priestore sa môže veľmi rýchlo vymknúť kontrole a spôsobiť škody nielen na životoch, ale aj na majetku a životnom prostredí. Vypaľovanie suchých porastov je podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi striktne zakázané! V prípade porušenia tohto zákazu hrozí podľa zákona fyzickej osobe pokuta až do výšky 331 €, resp. v blokovom konaní do výšky 33 €, právnickej osobe môžu hasiči uložiť pokutu až do výšky 16 596 €. 


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
14:41
Estakáda
Kolóna
14:39
Komenského
Dopravná nehoda
14:30
Košická
Stacionárny radar
14:24
Mostná
Kolóna
14:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina