Dnes najčítanejšie
VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

15 január 2016 - 13:25

František Salinger by sa mohol dostať na slobodu, súdny znalec spochybnil verziu svedka

Foto: František Salinger by sa mohol dostať na slobodu, súdny znalec spochybnil verziu svedka
Foto: ilustračné - tvnoviny.sk
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram
Údajný žilinský boss podsvetia František Salinger by sa po tom, ako ho pred Vianocami Krajský súd v Žiline oslobodil spod obžaloby, mohol dostať na slobodu. Dôvodom pre rozhodnutie na sklonku minulého roka bola krivá výpoveď svedka. Vo štvrtok sa Salinger spolu s bratom Pavlom postavil pred senát Okresného súdu v Žiline. Pojednávanie prebehlo vo veci vraždy Milana Lichého, ktorý mal byť bielym koňom.

Súdny znalec spochybnil výpoveď svedka

Nové svetlo do prípadu vniesol súdny znalec, ktorý spochybnil verziu udalostí svedka, podľa ktorého bratia František a Pavol Salingerovci zavraždili Lichého sekerou. Podľa popisu sa mal skutok stať tak, že obvinení mali tupou časťou sekery udierať Lichého do hlavy nad vykopaným hrobom. Následkom tohto konania zavraždený zomrel, súdny znalec však verziu spochybnil - podľa jeho zistení zomrel Lichý po tom, ako ho niekto opakovane bodol ostrým predmetom. To sa zhoduje s výpoveďou Salingera, ktorý uvádza, že Lichý bol zavraždený dýkou.

Nový čas poukázal aj na fakt, že Salinger si v súčasnosti odpykáva trest za ekonomickú trestnú činnosť, pričom mu nikdy nebola dokázaná násilná trestná činnosť. Naopak, v týchto prípadoch bol vždy zatiaľ oslobodený.


Dopravný servis
Fatranská
Policajná hliadka
01:27
Cesta II/583B
Stacionárny radar
01:23
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:30
Lavobrezná
Práca na ceste
22:27
Vysokoškolákov
Stacionárny radar
21:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia