Dnes najčítanejšie
Dlžník, ktorý nezaplatil dodávateľom z tunela Višňové, vstúpil do konkurzu. Chýbajú asi 3 milióny eur

05 júl 2022 - 13:20
Dominika Rovňanová

Obyvatelia Žiliny, Kysúc a Rajeckej doliny budú od 10. júla cestovať v MHD lacnejšie, v Ružomberku cestovné zdraželo

Foto: Obyvatelia Žiliny, Kysúc a Rajeckej doliny budú od 10. júla cestovať v MHD lacnejšie, v Ružomberku cestovné zdraželo
Foto: Facebook/Mesto Ružomberok

Kým v týchto dňoch vrcholia prípravy na spustenie Integrovaného dopravného systému Žilinského kraja (IDS ŽSK), ktorý prinesie výrazné zľavy pre cestujúcich zo Žiliny, Kysúc či Rajeckej doliny, v Ružomberku s príchodom prázdnin cestovné mestskou hromadnou dopravou zdraželo.

„Mestská autobusová doprava (MAD) v Ružomberku od júla premáva podľa cestovného poriadku v prázdninovom režime. Platiť začal i nový cenník cestovných lístkov, cesta autobusom tak bude drahšia,” informuje mesto Ružomberok na sociálnej sieti.

Zvýšené cestovné samospráva vysvetľuje dramatickým nárastom cien komodít: „Mesto sa spolu s dopravcom snaží tieto dosahy minimalizovať, no dĺžka obdobia a rozsah zdražovania sú také rozsiahle, že je nutné pristúpiť po takmer roku od prvej vlny zdražovania k zmenám cien krátkodobého aj dlhodobého cestovného,” argumentuje radnica. Nový cestovný poriadok v Ružomberku platí od piatka 1. júla.

Integrovaný dopravný systém Žilinského kraja sa spustí v nedeľu 10. júla. Ide o pilotný projekt zavedenia integrovanej dopravy v Žilinskom kraji, do ktorého budú v prvej fáze zapojení dopravcovia SAD Žilina, Železničná spoločnosť Slovensko a Dopravný podnik mesta Žiliny. Či v ďalšej fáze vývoja projektu chystá ŽSK zapojiť aj mestskú autobusovú dopravu v Ružomberku zatiaľ nie je známe. 


Dopravný servis
Košická
Policajná hliadka
15:45
Strečno
Jama na ceste
15:45
Košická
Kolóna
15:44
Mojšova Lúčka
Kolóna
15:42
Lavobrezná
Prekážka na ceste
15:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina