Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

27 máj 2022 - 13:16
Tamara Antolová

Na žilinskom sídlisku Vlčince pribudla ďalšia maľba, tentokrát na ulici Nám. Ľudovíta Fullu

Foto: Na žilinskom sídlisku Vlčince pribudla ďalšia maľba, tentokrát na ulici Nám. Ľudovíta Fullu
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Obyvatelia bytového domu na Ul. Ľudovíta Fullu na žilinskom sídlisku Vlčince môžu obdivovať umelecké dielo, ktoré vytvoril Denis Valašek z ArtWall. Informoval o tom občiansky aktivista Jan Rzeszoto na sociálnej sieti.

„Za touto výraznou premenou sú obyvatelia bytového domu na spomínanej ulici v zastúpení p. Trnovského, miestni poslanci za Vlčince p.  Iveta Martinková Staníková, p.  Ondrej Šoška. Výraznú pomoc vynaložilo o. z. Žilinský skrášľovací spolok. Ako predseda spolku som aktívne participoval na celej príprave diela a dnes sa veľmi teším z jeho realizácie,“ vyhlásil Rzeszoto s tým, že autorom maľby dlhodobo spolupracujú aj vďaka nemu vznikajú nielen na sídlisku Vlčince krásne diela. 

„Takáto spolupráca vytvára základ pre kvalitný verejný priestor obohatený umením. Výsledok je skutočne nádherný posúďte sami. Naša spolupráca sa vždy osvedčila. Na sídlisku Vlčince takto pribudlo hneď niekoľko malieb. S Denisom aktívne spolupracujeme aj na zveľaďovaní žilinského verejného priestranstva, Parku Frambor,“ dodal Rzeszoto.Dopravný servis
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Košická
Kolóna
20:11
Na Horevaží
Kolóna
19:58
Strečno
Jama na ceste
19:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina