Foto: Mladí atléti z Atletickej akadémie Žilina opäť bodovali. Na súťaži v Dubnici nad Váhom obsadili popredné miesta Foto: Facebook/AKAZA Atletická akadémia Žilina

Atléti z Atletickej akadémie Žilina (AKAZA) absolvovali počas uplynulého víkendu 2. kolo MsSAZ družstiev starších žiačok na vynovenom štadióne v Dubnici nad Váhom. Na pretekoch družstiev obsadili s deviatimi pretekárkami druhé miesto. Z celkovo 23 štartov nadobudol klub 12 osobných rekordov.

Najviac sa darilo Dominike Švaňovej, ktorej všetky tri štarty boli jej osobné rekordy. Premiérovo absolvovala prekážkový beh na 100 metrov, ktorý vyhrala s časom 15,59 sekúnd. Nina Čanecká si posunula osobný rekord v prekážkovom behu na 300 metrov spred troch týždňov a získala tak prvé miesto.

Celkovo sa Atletická akadémia Žilina na súťaži umiestnila štyrikrát na prvom mieste, dvakrát na druhom a rovnako dvakrát na treťom mieste.