Dnes najčítanejšie
VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

13 máj 2022 - 10:21
Anna Holešová

V Žiline pribudnú kontajnery na zber jedlých olejov a tukov, výnimkou sú Hájik, Bánová a Závodie

Foto: V Žiline pribudnú kontajnery na zber jedlých olejov a tukov, výnimkou sú Hájik, Bánová a Závodie
Foto: Ilustračné foto
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Na žilinských sídliskách a v niektorých mestských častiach pribudne nový typ kontajnerov, ktoré budú určené na zber jedlých olejov a tukov. Informovalo o tom mesto Žilina príspevkom na sociálnej sieti.

Doteraz mohli Žilinčania použité jedlé oleje odovzdávať na čerpacej stanici Slovnaft na ulici Vysokoškolákov alebo ich odniesť na zberný dvor. Mesto Žilina chce rozmiestnením zberných nádob na jedlé oleje zvýšiť záujem obyvateľov o ich separáciu.

Do špeciálnych kontajnerov bude možné odovzdávať akékoľvek jedlé oleje a tuky, vrátane masla, margarínu, masti či olejov z konzervovaných a nakladaných rýb, mäsa alebo zeleniny. Oleje a tuky z domácností a podnikov stačí zliať do plastových fliaš a tie dôkladne uzatvorené vložiť do najbližšej zbernej nádoby.

„Prakticky všetky potravinárske oleje a tuky používané v domácnosti možno recyklovať a môžu tak človeku znovu poslúžiť. Stačí ich zliať do obyčajnej PET fľaše a odniesť do niektorých z našich kontajnerov, ktorých sieť stále rozširujeme. Predchádzate tak upchatiu odpadového potrubia, a navyše pomáhate šetriť našu planétu,“ uvádza web spoločnosti, ktorá zabezpečuje triedenie olejov.

Zberné nádoby budú umiestnené na sídliskách Hliny, Solinky a Vlčince, rovnako aj na Bôriku, v Brodne, Budatíne, Bytčici, Malej Prahe, Považskom Chlmci, Starom Meste, Strážove, Trnovom, Mojšovej Lúčke, Vraní, Zádubní, Zástraní, Žilinskej Lehote a na Rosinkách.

„Hájik, Bánová a Závodie neboli aktuálne zahrnuté do rozmiestňovania nádob z dôvodu pretrvávajúcich problémov s výskytom divej zveri,“ informovalo mesto Žilina v príspevku.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Dopravná nehoda
09:30
Nemocničná
Práca na ceste
09:14
Cesta I/64
Policajná hliadka
08:58
Estakáda
Policajná hliadka
08:54
Budatínska Lehota
Kolóna
08:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia