Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

28 apríl 2022 - 13:35
Dominika Rovňanová

Nemocnice a ambulancie v Žilinskom kraji ponúkajú prácu ukrajinským zdravotníkom

Foto: Nemocnice a ambulancie v Žilinskom kraji ponúkajú prácu ukrajinským zdravotníkom
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinská župa sa snaží pomôcť odídencom z Ukrajiny s nájdením práce a uplatnením aj v našom kraji.

Na Úrade Žilinského samosprávneho kraja sa preto dňa 14. apríla 2022 uskutočnilo stretnutie so zdravotníckymi pracovníkmi z Ukrajiny. Zúčastnili sa lekári aj zdravotné sestry, ktorí museli utiecť pred vojnou a teraz majú záujem pracovať vo svojom odbore na Slovensku. 

V nadväznosti na toto stretnutie oslovila samopráva poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v Žilinskom kraji a na webovej stránke uverejnila možnosti stáže alebo práce pre ukrajinských zdravotníkov.  

„Zdravotníkom bol vysvetlený aktuálny postup uznávania zdravotníckych odborných kvalifikácií nadobudnutých na území nečlenských štátov a zapojenie sa do zdravotníckeho systému v podobe dočasnej odbornej stáže,” vysvetľuje Odbor zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja na sociálnej sieti.

Záujem o zamestnanie lekárov, sestier a pôrodných asistentiek z Ukrajiny pod inštitútom dočasnej odbornej stáže má napríklad Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši. 

V ambulantom sektore hľadajú najčastejšie zubných lekárov, potrební sú taktiež všeobecní lekári pre dospelých, ale aj zdravotné sestry. Všetky ponuky sú zverejnené na tomto odkaze


Dopravný servis
Stráža
Dopravná nehoda
06:25
Strečno
Dopravná nehoda
06:15
Závodská cesta
Prekážka na ceste
05:59
Strečno
Jama na ceste
05:58
Strečno
Iné nebezpečenstvo
05:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina