Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

21 január 2022 - 13:31
Tamara Antolová

FOTO: Na sídliskách a v mestských častiach v Žiline pribudlo športové vybavenie za 20-tisíc eur

Foto: FOTO: Na sídliskách a v mestských častiach v Žiline pribudlo športové vybavenie za 20-tisíc eur
Galéria: 10 fotiek
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Fond na podporu mimoriadnej športovej činnosti, investičné zámery a údržbu športovej infraštruktúry v meste Žilina poskytol 20-tisíc eur Žilinskej komunitnej nadácii, ktoré šli na zabezpečenie siedmich basketbalových košov a dvoch pingpongových stolov.

Športové vybavenie pribudlo v mestských častiach Hliny, Vlčince, Hájik, Zádubnie a Bytčica už koncom minulého roka. Oficiálna športová politika mesta hovorí o štyroch pilieroch: športové dotácie pre športové kluby, granty určené na podporu športových podujatí, podporu vrcholového športu.

„Poslednú zložku tvorí fond na podporu športu z nevyčerpaných finančných prostriedkov z prvých troch pilierov za predchádzajúci kalendárny rok. Financie združené vo fonde sú určené na investičné zámery, podporu mimoriadnej športovej činnosti a údržbu športovej infraštruktúry,“ doplnil správca Žilinskej komunitnej nadácie Matej Franek. 

Na zabezpečenie 4. piliera podpory športu v Žiline sa stala Žilinská komunitná nadácia. Výška fondu v tomto roku by mala byť približne 75-tisíc eur.

Hlavným zámerom nadácie pri podpore športu zostane aj v najbližšej budúcnosti budovanie verejne prístupnej športovej infraštruktúry. Cieľom opäť bude doplnenie basketbalových košov, futbalových bránok, volejbalových sietí, či pingpongových stolov po celom území mesta,“ skonštatoval Matej Franek.Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Kolóna
06:40
Oškerda
Práca na ceste
06:39
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:39
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:30
Strečno
Jama na ceste
06:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia