Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

05 august 2021 - 14:19

Žilina privíta slovenskú jazzovú smotánku na čele s Petrom Lipom! Už v nedeľu 8. augusta

Hudobní labužníci si prídu na svoje. Žilinský SMER KLUB 77 pripravil na nedeľu, 8. augusta od 17.00, prvý ročník jazzového open air festivalu JAZZ FEST 77, ktorý sa uskutoční na jednej z najkrajších letných terás v našom meste. Účasť potvrdili naozaj veľké mená slovenského jazzu.

Nedeľný podvečer spríjemní Peter Lipa s kapelou, Ján Berky Mrenica, Juraj Griglák, Juraj Burian, Marcel Buntaj, Eugen Vizváry, Mário Gapa Garbera, Roman Mečiar, Radovan Tariška a mnohí ďalší.

PETER LIPA & BAND

Peter Lipa – nestor slovenského jazzu, vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a bluesu. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom.


Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu.

SYNERGIA

Projekt má za cieľ spojiť netradične jazz s prvkami rómskeho folklóru. Zámerom tohto kvalitného a invenčného projektu je osloviť širokú verejnosť, tiež rómsku menšinu a prispieť k zviditeľneniu menšinových hudobných žánrov.

Tento projekt má tiež poukázať na to, ako sa dá hudbou búrať rasizmus, diskriminácia. Spojiť 2 rôzne hudobné žánre, rómsky folklór a jazz je ojedinelá netradičná myšlienka. Zámerom je priniesť poslucháčom, divákom neopakovateľný hudobný zážitok, ukázať poslucháčom aká je hudba rôznorodá, ako sa dajú rôzne žánre spájať, ako sa dá hudbou búrať rasizmus, diskriminácia.

projekt Synergia tvoria:
Juraj Burian – gitara
Ján Berky Mrenica – husle
Juraj Griglák – basa
David Hodek – bicie
Eugen Vizvary – klávesy

BLUES CONNECTION

Spojenie prešovského funk-jazzového saxofonistu Mária „Gapa“ Garberu (IMT Smile, Peter Lipa) s bluesovým gitaristom a spevákom Romanom Mečiarom z Bojníc v kapele Blues Connection sa ukázalo ako neobyčajne šťastné.

Kapelu založili pred 9 rokmi a odohrali už spolu množstvo klubových či festivalových show koncertov nielen na Slovensku. Neoddeliteľná dvojica a ich kapela odohrajú autorské skladby, ale aj hity blues-rockových legiend ako Eric Clapton, B.B.King či Jimi Hendrix.‎

Vstupenky:
http://www.smer77.sk/rezervacia-vstupeniek/

Web klubu:
http://www.smer77.sk/

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/432845624351676

Miesto: Smer Klub 77 Žilina
Dátum: 08.08.2021 - 17:00


Dopravný servis
Škultétyho
Kolóna
08:14
Nábrežná
Kolóna
08:12
Strečno
Kolóna
08:10
Lavobrezná
Kolóna
08:10
Závodská cesta
Kolóna
07:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia